Skip to content

Poprawka dla programu Outlook 2007 ciągle pytająca o hasło w systemie Vista

27 de lipiec de 2021
image93

Jeśli napotykasz irytujący problem, w którym program Outlook stale prosi o podanie hasła, mimo że za każdym razem zaznaczasz pole „Zapamiętaj moje hasło”, masz szczęście, ponieważ czytelnik Malcolm napisał z tą wskazówką, jak rozwiązać problem.

Ta poprawka powinna teoretycznie pomóc również w programie Poczta systemu Windows, ale nie udało mi się jeszcze tego zweryfikować.

Zanim zrobisz cokolwiek innego, zamknij Outlooka. Należy również pamiętać, że będziemy tutaj modyfikować pliki generowane przez system, więc postępuj ostrożnie lub wcale.

Otwórz okno Eksploratora Windows, a następnie wklej następujący tekst do paska adresu, co powinno doprowadzić Cię do folderu z pojedynczym folderem w środku o naprawdę długiej nazwie.

%userprofile%AppDataRoamingMicrosoftProtect

1627371145 693 Poprawka dla programu Outlook 2007 ciagle pytajaca o haslo w

To, co musisz zrobić, to po prostu zmienić nazwę tego folderu na coś innego (sugeruję dodanie -old na końcu, aby można było łatwo zmienić nazwę z powrotem, jeśli coś pójdzie nie tak)

1627371145 381 Poprawka dla programu Outlook 2007 ciagle pytajaca o haslo w


Teraz ponownie otwórz Outlooka, a następnie, miejmy nadzieję, wpisz hasło po raz ostatni, pamiętając o zaznaczeniu pola, aby je zapamiętać. Powinieneś teraz zobaczyć, że oryginalny folder został ponownie utworzony.

1627371145 360 Poprawka dla programu Outlook 2007 ciagle pytajaca o haslo w

W tym momencie program Outlook powinien zapamiętać twoje hasła, ale możesz go zamknąć i ponownie otworzyć, aby się upewnić. Jeśli napotkasz z tym problemy, możesz usunąć nowy folder, a następnie zmienić nazwę -starego folderu z powrotem na oryginalną, aby przywrócić wszystko do poprzedniego stanu.

Uwaga: słyszę od niektórych czytelników, że nie zawsze rozwiązuje to problem, więc Twój przebieg może się różnić.

Czy ten post był pomocny?