Skip to content

Portfel Samsung przenosi Twoje pieniądze, klucze, identyfikatory i nie tylko w jednej aplikacji – Recenzja Geek

16 de czerwiec de 2022
c0f47f9c 1024x576 1

Galaxy S22 z portfelem Samsung.

Kiedy w lutym Samsung ujawnił linię Galaxy S22, podstępnie ogłosił plan połączenia Samsung Pay i Samsung Pass w jednej aplikacji. To oczywiste i spóźnione posunięcie, ale od dziś właściciele Galaxy w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i niektórych częściach Europy mogą korzystać z nowego portfela Samsung.

Jeśli ta nazwa brzmi znajomo, to dlatego, że oryginalny portfel Samsung pojawił się prawie dziesięć lat temu. Został zabity i zastąpiony przez bardziej ambitny Samsung Pay w 2015 roku (lub w 2016 roku w niektórych regionach).

Zabijanie portfela nie było popularnym ruchem w 2015 roku, ale miało sens. Niestety, Samsung niejako postawił się na rogu z brandingiem „Pay”. Firma zaczęła umieszczać hasła, dane biometryczne, cyfrowe kluczyki samochodowe i inne formy identyfikacji w aplikacji Samsung Pass — wiele osób chciałoby zachować te informacje na swoich kartach kredytowych i kartach pokładowych linii lotniczych!

Czekaj, dlaczego karty pokładowe nie były przechowywane w Samsung Pass? Chyba nie ma to znaczenia, bo nowy Samsung Wallet umieszcza wszystkie te rzeczy w jednym miejscu. Ma również kilka fajnych funkcji, w tym integrację SmartThings, poręczny panel szybkiego dostępu i monitorowanie kryptowalut.

Samsung twierdzi, że Wallet jest już dostępny, choć nie widzimy go w Google Play czy Galaxy Store. Aplikacja jest obecnie dostępna wyłącznie w USA, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji.

Źródło: Samsung

Czy ten post był pomocny?