Skip to content

Posłuchaj nowego nagrania NASA dotyczącego marsjańskiego diabła pyłowego

19 de grudzień de 2022
welcome to mars resize

Zdjęcie planety Mars

Jeśli kiedykolwiek byłeś w suchym środowisku, być może zauważyłeś w pewnym momencie diabła pyłowego. Ale ponieważ Mars jest prawie całkowicie suchą planetą, czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda tam diabeł pyłowy?

Niemal każdy łazik, który był na Marsie, napotkał diabła pyłowego, ale łazik Perseverance po raz pierwszy zarejestrował dźwięk diabła pyłowego na Czerwonej Planecie. Łazik jest wyposażony w mikrofon, a sam diabeł pyłowy przeleciał bezpośrednio nad łazikiem 27 września 2021 r., pozwalając mu uchwycić i nagrać dźwięk, aby ludzkość mogła go zobaczyć.

Wynik? Możesz to sprawdzić sam tutaj. Mikrofon uchwycił dźwięk marsjańskiego wiatru i odgłos ziaren pyłu, gdy uderzały one w łazik.

Łazik wykonał również kilka zdjęć, gdy przelatywał pyłowy diabeł, chociaż nie pokazują one zbyt wiele. Przechwycił również pomiary gwałtownego spadku ciśnienia atmosferycznego w tym czasie.

Nowe osiągnięcia pokazały nam kilka aspektów tego, jak sprawy wyglądają na Marsie. Niedawno widzieliśmy materiał filmowy, jak wyglądają chmury na Marsie. To dość ekscytujące nagranie, które pokazuje, że chociaż warunki życia na Ziemi i Marsie mogą być diametralnie różne, w rzeczywistości mamy wiele wspólnego z naszym czerwonym sąsiadem.

źródło: NASA

Czy ten post był pomocny?