Skip to content

Pożegnaj się z klawiaturą SwiftKey na iPhonie i iPadzie

30 de wrzesień de 2022
SwiftKey Hero

Klawiatura Microsoft SwiftKey na telefonach z Androidem jest często aktualizowana, ale chociaż klawiatura ma również wersję dla iPhone’a, nie była aktualizowana od roku. Teraz wiemy dlaczego. Microsoft oficjalnie wycofuje SwiftKey na iPhone’a i iPada i ściąga aplikację za kilka dni.

W oświadczeniu do ZDNet, Chris Wolfe, dyrektor ds. zarządzania produktami w SwiftKey, powiedział, że wsparcie dla SwiftKey na iPhonie i iPadzie zakończy się 5 października. W tym dniu aplikacja zostanie pobrana z App Store. Wspomniał również, że Microsoft „będzie nadal wspierać SwiftKey Android, a także podstawową technologię, która zasila klawiaturę dotykową systemu Windows”, więc decyzja dotyczy tylko dawno porzuconej wersji iOS i iPadOS.

Dodał, że „klienci, którzy mają zainstalowany SwiftKey na iOS, będą działać, dopóki nie zostanie ręcznie odinstalowany lub użytkownik otrzyma nowe urządzenie”. Jeśli chcesz używać SwiftKey na swoim iPhonie, nadal masz kilka dni na pobranie go, zanim zniknie na zawsze.

Microsoft odmówił podania powodu, dla którego rezygnuje z wersji swojej klawiatury na iOS. Ale jak wspomnieliśmy, w aplikacji brakowało aktualizacji od ponad roku. Ponieważ nikt aktywnie go nie obserwuje, nie ma sensu go trzymać.

Jeśli chcesz używać SwiftKey jako klawiatury na urządzeniu z systemem iOS, pobierz ją, zanim zniknie z App Store na zawsze. To nie jest tak, że zalecamy to zrobić — ostatnia wersja ma już ponad rok i tylko się starzeje.

Źródło: ZDNet

Czy ten post był pomocny?