Skip to content

Pożegnaj się z wynikami wyszukiwania Google podzielonymi na strony

6 de grudzień de 2022
Google cross out

Przekreślone wyniki strony Google

Kultowy selektor stron Google był podstawową funkcją od czasu pierwszego uruchomienia wyszukiwarki w 1998 roku. Ale teraz odchodzi, ponieważ Google wdraża nową funkcję nieskończonego przewijania wyników wyszukiwania na komputerze, aby zobaczyć więcej wyników.

Nasze telefony od dawna przewijały się w nieskończoność w wynikach wyszukiwania Google, ale w Internecie zamiast tego mieliśmy selektor stron na dole. Jest to teraz całkowicie usuwane — jeśli dotrzesz do dolnej części wyników wyszukiwania Google, wkrótce zamiast tego zobaczysz ikonę ładowania, a poniżej pojawi się następna strona. Więc teraz, jeśli nie możesz znaleźć tego, czego szukasz na kilku pierwszych stronach wyników, wystarczy przewijać w dół, aż to znajdziesz, zamiast przeszukiwać wiele stron wyników.

Podczas gdy nieskończone przewijanie ma o wiele większy sens z punktu widzenia UX, nadal istniał element nostalgiczny w widoku selektora stron „Goooooooooogle” na dole i kliknięciu jednej z liter o, aby przejść do strony, której szukasz. Ale ta zmiana jest prawdopodobnie na lepsze, biorąc pod uwagę, że alternatywą było ręczne ładowanie stron wyników pojedynczo.

Zmiana nie jest jeszcze dostępna po naszej stronie, ale powinno być tylko kwestią czasu, zanim będzie dostępna dla wszystkich.

Źródło: Wyszukiwarka Land

Czy ten post był pomocny?