Skip to content

Poznaj interfejs iPada na swoim komputerze

30 de lipiec de 2021
1627636248 image70

Chcesz przetestować iPada bez odwiedzania sklepu Apple? Oto sposób, w jaki możesz korzystać z niektórych interfejsów iPada bezpośrednio z przeglądarki!

iPad to najnowszy gadżet firmy Apple, który zadziwia świat technologii, a ludzie nawet całą noc czekali w kolejce, aby być jednym z pierwszych, który go dostanie. Dzięki prostej sztuczce JavaScript możesz jednak poznać niektóre z jego nowych funkcji bez wychodzenia z komputera. Nie pozwoli Ci to wypróbować wszystkiego na iPadzie, ale pozwoli Ci zobaczyć, jak nowe listy i wyskakujące menu działają tak samo, jak w nowych aplikacjach.

Przetestuj interfejs iPada w przeglądarce

Zwykle biblioteka programistów Apple iPhone online wygląda jak standardowa strona internetowa.

Ale na iPadzie wygląda i działa jak w pełni rozwinięta natywna aplikacja na iPada. Z fajną sztuczką JavaScript od znudzony.org możesz używać tego samego interfejsu na swoim komputerze. Ponieważ iPad używa przeglądarki Safari, przeprowadziliśmy ten test w Safari dla Windows. Jeśli nie masz go jeszcze zainstalowanego, możesz go pobrać od Apple (link poniżej) i skonfiguruj jak zwykle.

1627636246 847 Poznaj interfejs iPada na swoim komputerze

Teraz otwórz Safari i przejdź do strony programisty Apple pod adresem:

http://developer.apple.com

1627636247 747 Poznaj interfejs iPada na swoim komputerze


Teraz wprowadź następujące informacje w pasku adresu i naciśnij Enter.

javascript:localStorage.setItem(’debugSawtooth’, 'true’)

1627636247 354 Poznaj interfejs iPada na swoim komputerze

Na koniec kliknij ten link, aby przejść do dokumentacji iPhone OS.

http://developer.apple.com/iphone/library/iPad/

Po krótkim opóźnieniu powinien otworzyć się w pełnym stylu iPada!

1627636247 312 Poznaj interfejs iPada na swoim komputerze

Lewe menu działa tak samo jak menu na iPadzie, wraz z przejściami. Czuje się całkowicie jak natywna aplikacja, a nie strona internetowa. Aby przewijać tekst, kliknij i przeciągnij w górę lub w dół, podobnie jak na ekranie dotykowym.

Niektóre strony zawierają nawet wyskakujące menu, takie jak wiele nowych aplikacji na iPada.

1627636247 464 Poznaj interfejs iPada na swoim komputerze

Pamiętaj, że strona zostanie wyrenderowana zgodnie z rozmiarem przeglądarki, a jeśli zmienisz rozmiar okna, strona nie zmieni się razem z nim. Po prostu naciśnij klawisz F5, aby ponownie załadować stronę, a jej rozmiar dopasuje się do nowego rozmiaru okna. Jeśli zmienisz rozmiar okna tak, aby było wysokie i wąskie, tak jak iPad w trybie poziomym, strona internetowa zmieni się, a lewe menu zniknie zamiast menu rozwijanego, tak jak po obróceniu iPada.

1627636247 513 Poznaj interfejs iPada na swoim komputerze


Działa to również w przeglądarce Chrome, ponieważ podobnie jak Safari opiera się na Webkicie. Wydawało się jednak, że nie działało to w naszym teście na Firefoksie lub innych przeglądarkach.

1627636247 952 Poznaj interfejs iPada na swoim komputerze

Wcześniej omówiliśmy, w jaki sposób można korzystać z niektórych interfejsów użytkownika iPhone’a, w internetowej instrukcji obsługi iPhone’a. Sprawdź to, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś:

Przeglądaj witryny mobilne w systemie Windows za pomocą narzędzi programistycznych Safari 4

1627636248 645 Poznaj interfejs iPada na swoim komputerze

Wniosek

Chociaż nie pozwala to naprawdę wypróbować całego interfejsu iPada, to przynajmniej daje przedsmak tego, jak to działa. To ekscytujące zobaczyć, jak wiele funkcji można obecnie umieścić w aplikacjach internetowych. I nie zapomnij, How-to Geek rozdaje iPada przypadkowemu fanowi! Udaj się na naszą stronę na Facebooku i fan How-to Geek, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Wygraj iPada na fanpage’u How-To Geek na Facebooku

Czy ten post był pomocny?