Skip to content

Poznawanie nowego menu Start w systemie Windows 10

27 de lipiec de 2021
img 55afdb9162f6a

Menu Start w systemie Windows 10 to połączenie starego menu z systemu Windows 7 i często chwalonego ekranu Start w systemie Windows 8. Rezultat jest bardziej przydatny dla użytkowników komputerów stacjonarnych i tabletów. Oto podstawowa podstawa tego, co musisz wiedzieć.

Można śmiało powiedzieć, że ekran startowy w Windows 8 był mniej więcej katastrofą pod względem użyteczności i akceptacji użytkowników. Można go w pewnym stopniu dostosować, ale zamiast być nowym interfejsem mającym na celu wypełnienie luki między tabletami, tj. Urządzeniami z ekranem dotykowym, a użytkownikami komputerów stacjonarnych, ekran Start okazał się bałaganem, który mylił ludzi z pozornie podzieloną osobowością.

Windows 10 dokłada wszelkich starań, aby to wszystko naprawić. Zamiast dawać użytkownikom pełnoekranową funkcję startową „wszystko albo nic”, zamiast tego zwraca stare wrażliwości znalezione w menu Start, jednocześnie zachowując niektóre lepsze pomysły znalezione na ekranie Start.

Poznawanie nowego menu Start w systemie Windows 10

Poznanie i zrozumienie nowego menu Start jest naprawdę łatwe. Kliknij przycisk Start, a otworzy się. Rozmiar menu Start można zmienić w ciągu kilku sekund, po prostu chwytając górne lub prawe krawędzie i przeciągając je zgodnie z własnymi upodobaniami.

1627381853 794 Poznawanie nowego menu Start w systemie Windows 10

Możesz wprowadzać zmiany w zachowaniu i wyglądzie elementów menu Start, klikając kafelki prawym przyciskiem myszy lub naciskając długo (jeśli używasz ekranu dotykowego).

1627381853 45 Poznawanie nowego menu Start w systemie Windows 10


Konfigurację menu Start można wykonać w Ustawieniach w grupie Personalizacja.

1627381853 574 Poznawanie nowego menu Start w systemie Windows 10

W grupie Personalizacja kliknij „Start”, aby uzyskać dostęp do opcji menu Start. Poświęćmy chwilę na omówienie każdego z nich i porozmawiajmy o tym, co robią.

Możesz wybrać wyświetlanie najczęściej używanych i ostatnio dodanych aplikacji. Jeśli chcesz wyświetlić ostatnio otwierane elementy w menu Start jako listę szybkiego dostępu, ta opcja jest również dostępna.

1627381854 222 Poznawanie nowego menu Start w systemie Windows 10

Uwaga, opcja „Użyj Start na pełnym ekranie” przekonwertuje menu Start na tryb tabletu. Jak szczegółowo opisaliśmy w tym artykule, menu Start będzie wtedy głównym interfejsem, za pośrednictwem którego będziesz komunikować się z systemem Windows, więc pulpit nie będzie już dostępny z wyjątkiem Eksploratora plików.

1627381854 227 Poznawanie nowego menu Start w systemie Windows 10

U dołu opcji Start znajduje się link „Wybierz foldery wyświetlane w menu Start”. Jak widać na poniższym zrzucie ekranu, można dodać sporo.

1627381854 779 Poznawanie nowego menu Start w systemie Windows 10

Zauważ, że w lewym dolnym rogu znajduje się link do „Wszystkie aplikacje”, dzięki czemu możesz uzyskać dostęp do każdej aplikacji i programu zainstalowanego na twoim komputerze.

1627381854 304 Poznawanie nowego menu Start w systemie Windows 10


Ponadto w nowym menu Start znajduje się przycisk „Zasilanie”, który umożliwia szybkie uśpienie komputera, wyłączenie go, ponowne uruchomienie i hibernację (jeśli dotyczy).

1627381854 139 Poznawanie nowego menu Start w systemie Windows 10

W górnej części menu Start możesz kliknąć ikonę użytkownika lub zdjęcie, aby uzyskać opcje zmiany ustawień konta, zablokowania komputera lub wylogowania się z konta.

1627381855 444 Poznawanie nowego menu Start w systemie Windows 10

Na koniec, w powiązanej notatce, jeśli chcesz zmienić kolor menu Start, możesz to zrobić w tej samej grupie Personalizacja, wybierając opcje „Kolor”.

1627381855 851 Poznawanie nowego menu Start w systemie Windows 10

U dołu tych opcji możesz wyłączyć kolorowanie w menu Start, pasku zadań i centrum akcji. Możesz także włączać i wyłączać przezroczystości, co prawdopodobnie da ci niewielki wzrost wydajności, jeśli jest to starszy system, lub po prostu chcesz wycisnąć z niego ostatnią odrobinę prędkości.

1627381855 308 Poznawanie nowego menu Start w systemie Windows 10

Nowe menu Start to świetny kompromis między starą wersją Windows 7 Start a pełnoekranową funkcją Start Windows 8. Jak widać, jest całkiem łatwy w użyciu, nawigowaniu i personalizacji zgodnie z treścią twojego serca.

Jutro będziemy kontynuować eksplorację nowego menu Start, koncentrując się na żywych kafelkach, które, jak wspomnieliśmy wcześniej, można zmieniać, przesuwać i wyłączać, aby jak najlepiej dopasować je do osobistych upodobań.

Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, które chciałbyś wnieść, zostaw swoją opinię na naszym forum dyskusyjnym.

Czy ten post był pomocny?