Skip to content

Prawie skończył Ci się czas na zapisanie starego konta Minecraft

8 de maj de 2023
minecraft

Grafika z Minecrafta

Minecraft miał kiedyś specjalne konta Minecraft.net i Mojang do zakupów i gry online, ale od 2020 roku Mojang przeniósł je na konta Microsoft. Za kilka miesięcy zakończy się okres migracji, a wszystkie pozostałe stare konta znikną na zawsze.

Mojang opublikował post na blogu wyjaśniający, że 19 września 2023 r. o godzinie 11:00 czasu wschodniego będzie ostateczną datą odcięcia dla starszych kont Mojang. Po tym momencie nie będą działać przy logowaniu do Minecraft.net lub Minecraft Launcher. Dwa tygodnie wcześniej, 5 września, obsługa klienta Mojang nie będzie w stanie pomóc w migracji kont.

W poście na blogu czytamy: „Robimy to, aby wszyscy grali na kontach z ulepszonym bezpieczeństwem i bezpieczeństwem graczy. Proces migracji zajmuje tylko kilka minut, a wszystkie Twoje dane, w tym nazwa użytkownika, postępy, dzieła i skórki nadal tam będą”. Istnieje również strona z często zadawanymi pytaniami, na której znajduje się więcej informacji. Kiedy przeniesiesz swoje konto, Mojang da ci specjalną pelerynę w grze.

Przenoszenie starszych kont na konta Microsoft było wieloletnim wysiłkiem. Wersje mobilne i „Bedrock” gry Minecraft od lat obsługują tylko konta Microsoft, a oryginalna edycja Java jest ostatnią pozostałą przeszkodą. Minęły prawie dwa lata, odkąd Java Edition zaczęła się zmieniać, z mnóstwem ostrzeżeń w programie uruchamiającym i e-mailach wysyłanych do posiadaczy kont.

źródło: minecraft

Czy ten post był pomocny?