Skip to content

Proton VPN pojawi się w Twojej przeglądarce

3 de marzec de 2023
ProtonVPN logo on a white background

Logo ProtonVPN na białym tle

Proton VPN to jedna z najlepszych dostępnych usług VPN, zwłaszcza że ma integrację z Proton Mail i innymi produktami firmy zorientowanymi na prywatność. Teraz są oficjalne rozszerzenia przeglądarki dla VPN.

Proton wydał rozszerzenie przeglądarki Proton VPN kompatybilne z Google Chrome, Microsoft Edge, Firefox, Opera i większością innych popularnych przeglądarek oprócz Safari. Firma stwierdziła w dokumencie wsparcia, że ​​Safari „nie obsługuje narzędzi potrzebnych do stworzenia tunelu VPN”. Działa tak samo, jak większość innych rozszerzeń VPN — po uruchomieniu przekieruje połączenie internetowe przeglądarki przez zewnętrzne serwery VPN. Jeśli chcesz, aby cała Twoja aktywność internetowa przechodziła przez Proton VPN, na przykład połączenia z innych aplikacji komputerowych i gier, nadal musisz korzystać z klienta stacjonarnego.

Istnieją pewne ograniczenia związane z rozszerzeniem przeglądarki. Obsługuje tylko połączenia przez HTTPS, a nie bardziej zaawansowane protokoły, takie jak WireGuardor Stealth, więc może być mniej odporny na bloki na poziomie sieci i pobieranie odcisków palców. Aby korzystać z rozszerzenia, potrzebujesz również płatnego planu Proton, podczas gdy aplikacje umożliwiają ograniczone bezpłatne połączenia.

Mimo że rozszerzenie Proton VPN nie jest tak bogate w funkcje jak klienci na komputery stacjonarne, może się przydać do szybkiego sprawdzania witryny w innym kraju, przesyłania strumieniowego treści Netflix z innych regionów i innych podobnych zastosowań. Możesz pobrać nowe rozszerzenie z Chrome Web Store lub strony z dodatkami do Firefoksa.

Źródło: blog Proton

Czy ten post był pomocny?