Skip to content

Przepraszamy za okropną reklamę audio

25 de lipiec de 2021
1627216874 image37

Kilka dni temu wspomnieliśmy o okropnej, automatycznie odtwarzanej reklamie dźwiękowej, którą jeden z naszych reklamodawców wypełniających zdecydował się uruchomić bez informowania nas o tym. Powiedzieliśmy im bez żadnych wątpliwości, że lepiej, żeby to się więcej nie powtórzyło… a zeszłej nocy ponownie to włączyli.

Zdjęcie: Vitor P

Jeśli padłeś ofiarą irytującej reklamy, przepraszamy i tym razem to się już nie powtórzy. Wyłączyliśmy naruszającego prawa reklamodawcę i nie będziemy z nim współpracować, dopóki nie znajdą sposobu, aby całkowicie pozostawić kontrolę nad reklamami w naszych rękach, abyśmy mogli mieć pewność, że nie zdarzy się to w przyszłości — albo po prostu nie robić z nimi interesy.

Reklamy audio, które odtwarzają się automatycznie, są najniższymi z najniższych, jednym z najbardziej brudnych sztuczek, jakie strona internetowa może odegrać na czytniku. Przynajmniej Twoja przeglądarka ma wbudowaną blokadę wyskakujących reklam — musisz ją zainstalować Flashblock Flash lub coś podobnego, zapobiegającego wylewaniu się reklam dźwiękowych z głośników (jest to również jeden ze sposobów, w jaki uniemożliwiliśmy automatyczne odtwarzanie filmów w YouTube – zobaczysz po prostu ikonę Flashblock zamiast zwykłej reklamy Flash).

1627216874 279 Przepraszamy za okropna reklame audio

Od dawna szczycimy się unikaniem natrętnych, obskurnych reklam i zapewnianiem naszym czytelnikom czystej, naprawdę użytecznej strony internetowej — i zamierzamy się jej trzymać, niezależnie od recesji. Nie sądzimy, aby recesja była wymówką dla złamania podstawowych zasad — i szczerze mówiąc, jest to punkt krytyczny, w którym musisz trzymać się podstawowych wartości, które przede wszystkim przyniosły Ci sukces. Nie możesz po prostu sprzedać, bo to dla ciebie za trudne.

Czy ten post był pomocny?