Skip to content

Prześlij pliki do witryny FTP za pomocą kliknięcia prawym przyciskiem myszy za pomocą tego prostego skryptu

6 de lipiec de 2021
image109 1024x390 1

Chociaż dostępnych jest mnóstwo klientów FTP, nic nie jest prostsze niż wysyłanie plików na serwer FTP za pomocą kliknięcia prawym przyciskiem myszy. Podobnie, dostępnych jest wiele narzędzi, które dodają tę funkcjonalność do systemu Windows, ale dla maniaka całkiem satysfakcjonujące jest odinstalowanie „jeszcze innego narzędzia” i zastąpienie go własnym narzędziem.

Jeśli często przesyłasz pliki do witryny FTP, mamy skrypt, który sprawia, że ​​jest to tak proste, jak kliknięcie prawym przyciskiem myszy, bez konieczności korzystania z zewnętrznych narzędzi.

Dostosowywanie skryptu

Skrypt wsadowy jest gotowy do użycia, wystarczy wypełnić puste pola, a następnie dodać skrót do menu Wyślij do systemu Windows. W skrypcie znajdują się komentarze, które pomagają w konfiguracji, ale omówimy je tutaj bardziej szczegółowo.

Informacje o połączeniu

Istnieją 3 zmienne, które musisz ustawić w skrypcie pod Informacje o połączeniu Sekcja:

  • Serwer — adres docelowej witryny FTP (np. ftp.mysite.com).
  • UserName — nazwa użytkownika, z którą chcesz się połączyć.
  • Hasło — dla tej zmiennej można na stałe zakodować hasło, wprowadzając wartość po „SET Password =” lub, ze względów bezpieczeństwa, skrypt monitujący o hasło przy każdym uruchomieniu. Aby otrzymać monit, skomentuj wiersz kodu, zmieniając go na „REM SET Password =”, a następnie odkomentuj wiersz znajdujący się bezpośrednio pod nim (usuń REM), aby brzmiał „SET / P Password = Enter […]”.

Podkatalogi w witrynie FTP

W przypadku, gdy chcesz, aby pliki zostały przesłane do podkatalogu w docelowej witrynie FTP, wystarczy edytować katalog zmiany, „cd”, polecenia wiersza. Możesz znaleźć te wiersze, które zaczynają się od „REM ECHO cd”, a następnie po prostu wypisać kolejność, w jakiej chcesz poruszać się po podfolderach. Odkomentowując te linie (usuwając REM) i wprowadzając odpowiednią nazwę podkatalogu po „cd”, możesz przejść do folderu docelowego. Oczywiście w razie potrzeby możesz dodać więcej linii.


Na przykład, jeśli chcesz wysłać swoje pliki do katalogu na swojej witrynie FTP, „/Dir1/Files/Draft”, wiersze w skrypcie będą wyglądać tak:

ECHO cd Dir1 >> % Polecenia%
Pliki cd ECHO >> % Polecenia%
Wersja robocza płyty CD ECHO >> % Polecenia%

Ograniczenia

Ogólnie rzecz biorąc, ten skrypt prawdopodobnie będzie pasował do większości podstawowych potrzeb związanych z przesyłaniem FTP, ale istnieje kilka ograniczeń, o których należy pamiętać:

  • Pliki zostaną nadpisane na serwerze FTP bez ostrzeżenia. Pamiętaj o tym w przypadku, gdy przesyłasz plik, który ma taką samą nazwę jak istniejący plik w lokalizacji docelowej.
  • Możesz wysyłać tylko pliki, nie katalogi. Jeśli wybierzesz katalog i spróbujesz wysłać go do skryptu, nie będzie on działał poprawnie.
  • Serwer FTP, nazwa użytkownika, (opcjonalnie) hasło i specyfikacje podkatalogu są zakodowane w skrypcie. Jeśli musisz wysłać pliki do wielu witryn FTP i/lub podkatalogów, będziesz potrzebować oddzielnej kopii skryptu (a także innego skrótu Wyślij do) z odpowiednio ustawionymi wartościami.

Pobierz skrypt SendToFTP z How-To Geek

Czy ten post był pomocny?