Skip to content

Przygotuj się na nowe ceny w Apple App Store

12 de marzec de 2023
app store texture hero 2

Apple ogranicza sposób, w jaki aplikacje w App Store mogą pobierać opłaty za zakupy, co czasami może prowadzić do słabych przeliczeń walut dla osób w niektórych krajach i innych problemów. To się teraz zmienia.

Firma Apple ogłosiła zmiany w swoim schemacie cen w App Store w grudniu, umożliwiając programistom ustawienie do 700 różnych punktów cenowych dla aplikacji i elementów w aplikacji, z opcjami dla różnych walut i regionów. Teraz Apple przesuwa to do aż 900 różnych punktów cenowych. Nowy schemat jest dostępny nie tylko dla zakupów aplikacji, ale także dla subskrypcji i jednorazowych zakupów w aplikacji.

Zmiana cen w różnych regionach zawsze była powszechną praktyką w witrynach sklepowych, takich jak Steam lub serwisy streamingowe, takie jak Spotify czy Netflix, gdzie ceny są zwykle niższe w regionach takich jak Ameryka Południowa niż w Stanach Zjednoczonych. Ktoś w Argentynie może nie być w stanie pozwolić sobie na 10 USD miesięcznie na miesięczny abonament w cenie USD. Apple daje teraz twórcom aplikacji więcej opcji, aby ceny były bardziej elastyczne w każdym regionie. Zakupy można teraz ustawić co 0,10 USD do 10 USD, co 0,50 USD między 10 a 50 USD i tak dalej.

Twórcy aplikacji mogą już korzystać z nowych opcji cenowych, więc ceny niektórych Twoich ulubionych aplikacji lub zakupów w aplikacjach mogą wkrótce ulec zmianie. Apple będzie automatycznie aktualizować ceny od 9 maja, aby dopasować je do nowego formatu, więc ludzie w niektórych regionach mogą zauważyć niewielką zmianę cen, nawet jeśli twórca aplikacji nic nie zrobił.

źródło: jabłko

Czy ten post był pomocny?