Skip to content

Przygotuj się na wyświetlanie wskazówek dotyczących wyskakujących okienek na pasku zadań systemu Windows 11

5 de listopad de 2022
windows 11 new hero 3

Świeże logo Windows 11 na niebieskim krajobrazie

Windows 11 wprowadził zupełnie nowy pasek zadań i menu Start, co było jedną z najbardziej kontrowersyjnych zmian w aktualizacji. Teraz nadchodzi kolejna zmiana na pasku zadań: staromodne, pływające podpowiedzi.

Microsoft eksperymentuje z nową funkcją wskazówek z niektórymi testerami Windows Insider, zaczynając od Insider Preview Build 25236 w Dev Channel. Firma powiedziała: „aby poprawić wartość skrótów wyszukiwania i zmniejszyć tarcia w szerszym doświadczeniu Windows Search, wypróbowujemy różne sposoby dostarczania wskazówek dotyczących korzystania z Windows Search za pośrednictwem paska zadań”. Na razie pojawia się tylko dla niektórych osób w Stanach Zjednoczonych, których język systemu jest ustawiony na angielski.

Zakres podpowiedzi jest wąski, przynajmniej na razie. Pojawiają się tylko nad przyciskiem wyszukiwania i tylko wyjaśniają funkcje wyszukiwania. Może tak pozostać, ale może również pojawić się dla innych przycisków lub obszarów na pasku zadań z przyszłymi aktualizacjami.

Firma Microsoft wprowadziła inne aktualizacje wyszukiwania w systemie Windows 10 i 11 w ciągu ostatnich kilku miesięcy, głównie dlatego, że jest to łatwy strumień przychodów — s i inne bałagany z Bing są już obecne w menu wyszukiwania. Etykietki narzędzi mogą skłonić więcej osób do korzystania z wyszukiwania, co oznacza, że ​​więcej osób widzi reklamy Bing, co oznacza więcej pieniędzy dla firmy Microsoft. Nadal nie jest jasne, kiedy i czy wskazówki zostaną udostępnione wszystkim w systemie Windows 11.

Źródło: Blog Windows

Czy ten post był pomocny?