Skip to content

Przypnij dowolny folder do menu Start Vista w łatwy sposób

3 de sierpień de 2021
1627998451 image

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego możesz przypinać aplikacje do menu Start, ale nie możesz przypinać folderów? Istnieje wiele artykułów, które mówią, jak je przypiąć za pomocą skomplikowanych hacków rejestru, ale w rzeczywistości jest bardzo prosty sposób na zrobienie tego.

Ta technika pochodzi od członka How-To Geek Forums, który jest nie tylko płodnym plakatem na naszym forum, ale na inne fora NS dobrze.

Przypinanie folderów do menu Start

Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to utworzyć skrót do folderu, który chcesz przypiąć do menu Start, ponieważ po prostu przypinamy skrót zamiast samego folderu. Następnie po prostu przeciągnij ten skrót w dół do kuli Start, ale nie zwalniaj jeszcze przycisku myszy…

Zwróć uwagę, że na przykład utworzyłem skrót na pulpicie, ale będziesz chciał utworzyć skrót w innym miejscu, ponieważ nie możesz go usunąć po przypięciu.

Pojawi się menu startowe, a następnie użyj myszy (przy nadal wciśniętym przycisku), aby przesunąć skrót w górę tam, gdzie zwykle znajdują się przypięte skróty (powyżej szarej linii)… następnie możesz zwolnić przycisk.

Przypnij folder systemu Windows Vista do menu Start


W tym momencie powinieneś mieć przypięty skrót do tego folderu w menu Start.

Przypięty folder menu Start systemu Windows Vista

Jest to bardzo wygodna technika przypinania folderu Pobrane i wideo do menu startowego, ponieważ z jakiegoś dziwnego powodu Microsoft udostępnia obrazy, muzykę, a nawet gry… ale nie resztę.

Czy ten post był pomocny?