Skip to content

Przyspiesz program Outlook, wyłączając niepotrzebne dodatki

3 de sierpień de 2021
1627989478 image5

Jeśli program Microsoft Outlook ładuje się wolniej niż brud i zawiesza się za każdym razem, gdy próbujesz cokolwiek zrobić, istnieje bardzo duża szansa, że ​​problem polega na tym, że wtyczka programu Outlook zepsuła się — ale możemy je łatwo wyłączyć.

Zachowaj ostrożność, aby nie wyłączyć dodatku, którego faktycznie potrzebujesz, ale przez lata używałem tej techniki wiele razy, aby program Outlook działał znacznie szybciej.

Wyłącz dodatki do Outlooka

Otwórz Centrum zaufania, przechodząc do Narzędzia -> Centrum zaufania w menu.

W lewym okienku wybierz Dodatki, a następnie u dołu okna zobaczysz przycisk, który pozwoli Ci zarządzać dodatkami COM.

Centrum zaufania

W tym oknie możesz wyłączyć wszystko, czego nie używasz. Moim zaleceniem byłoby rozpoczęcie od wyłączenia tylko dodatków innych niż Microsoft, ponowne uruchomienie programu Outlook i sprawdzenie, czy to rozwiąże problemy ze spowolnieniem.

Dodatki COM


Zauważysz, że niektóre dodatki na liście nie pozwalają na ich usunięcie w systemie Windows 7 lub Vista — na przykład, jeśli chcesz usunąć usługę Microsoft Outlook Mobile Service, która umożliwia wysyłanie wiadomości tekstowych na telefony komórkowe — musisz zamknąć program Outlook i ponownie go otworzyć jako administrator.

1627989477 598 Przyspiesz program Outlook wylaczajac niepotrzebne dodatki

Jeśli używasz systemu Windows 7 i masz go przypięty do paska zadań, możesz zamknąć program Outlook, a następnie przytrzymać klawisze Ctrl + Shift podczas klikania ikony na pasku zadań. Powtórz powyższe kroki i powinieneś być w stanie usunąć inne dodatki bez problemów.

Czy ten post był pomocny?