Skip to content

Przyszłość inteligentnych domów zostaje zawieszona z kolejnym istotnym opóźnieniem – Recenzja Geek

17 de marzec de 2022
206d5fba 1024x576 1

To był dość nudny rok dla entuzjastów inteligentnego domu. Po prostu nie było wielu zmian w tej dziedzinie, ponieważ producenci obecnie koncentrują się na nadchodzącym standardzie ujednolicenia Materii. Niestety, Matter właśnie się opóźnił. Jeszcze raz.

Standard unifikacji inteligentnego domu Matter obiecuje zlikwidować bariery między inteligentnymi produktami domowymi a asystentami głosowymi. Zasadniczo wszystkie produkty z Matter będą ze sobą współpracować niezależnie od ich marki. Jest to tak użyteczny standard, że nad jego rozwojem współpracują główni gracze, tacy jak Google, Amazon i Apple.

Ale może trochę za dużo entuzjazmu. Co najmniej 130 produktów będzie wspierać Matter, gdy zostanie wprowadzony na rynek jeszcze w tym roku — znacznie więcej, niż początkowo oczekiwał Connectivity Standards Alliance. Oczywiście wszystkie te urządzenia przyczynią się do czasu rozwoju Matter, dlatego standard jest teraz opóźniony do jesieni 2022 roku.

TheConnectivity Standards Alliance twierdzi, że wykorzysta to opóźnienie do sfinalizowania pakietu Matter SDK. Ponadto grupa musi zaświadczyć, że produkty inteligentnego domu rzeczywiście współpracują z Matter.

Kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o Materii, obiecano nam premierę w 2021 roku. Standard został następnie opóźniony do lata 2022 roku, a teraz ukaże się dopiero jesienią tego roku. Ale nie jestże wielka sprawa.Matter obiecuje usprawnić inteligentne domy i sprawić, że wszystkie urządzenia IoT będą ze sobą kompatybilne. Na tak przełomowy rozwój warto poczekać kilka dodatkowych miesięcy.

Źródło: CSA

Czy ten post był pomocny?