Skip to content

Qualcomm ujawni swój chipset Snapdragon nowej generacji w listopadzie 15th – Recenzja Geek

21 de lipiec de 2022
1f21ba57 1024x576 1

Nieopisany chipset Snapdragon na czarnym tle

W tym roku patrzymy wcześnie na przyszłość. Qualcomm zwykle prezentuje swój smartfon SoC nowej generacji w grudniu, ale teraz potwierdza, że ​​impreza inauguracyjna Snapdragon Summit 2022 rozpocznie się 15 listopada.

Oczekuje się, że Qualcomm zaprezentuje swój chipset Snapdragon 8 Gen 2 podczas listopadowego wydarzenia. Przecieki wskazują, że ten SoC będzie wykorzystywał konstrukcję a4nm TSMC, podobnie jak poprzedni model. Ale może również wykorzystywać czterowarstwowy układ procesora (projekt 1+2+2+3), co jest odejściem od trójwarstwowego układu używanego w chipsetach Snapdragon od 2019 roku.

Rozumowanie stojące za tym podobno czteropoziomowym układem jest nieznane. Ale chipset Tensor firmy Google wykorzystuje podobny projekt do żonglowania skomplikowanymi procesami sztucznej inteligencji, które mają coraz większy priorytet w smartfonach z Androidem. Może Qualcomm wyciąga piórko z kapelusza Google – znowu tak naprawdę nie wiemy.

Co jest warte, Qualcomm ogłosił na początku tego tygodnia swoje nowe chipsety Snapdragon W5 i W5+smartwatch. Te nowe układy SoC do noszenia wykorzystują kilka nowych technologii oszczędzania energii, które mogą zainspirować projekt Snapdragon 8 Gen 2.

Snapdragon Summit 2022 rozpocznie się 15 listopada i potrwa do 17 listopada. Spodziewamy się, że chipset Snapdragon 8 Gen 2 pojawi się w smartfonach Samsung i OnePlus na początku przyszłego roku.

Źródło: Qualcomm

Czy ten post był pomocny?