Skip to content

Radzenie sobie z plikami PDF właśnie stało się łatwiejsze na Androidzie – Recenzja Geek

3 de marzec de 2023
411d5127

Osoba trzymająca tył Samsunga Galaxy S23+ w kolorze zielonym

Aplikacja Dysk Google na Androida zawiera teraz wbudowane narzędzia do adnotacji PDF. Możesz podświetlać tekst PDF w aplikacji Dysk Google lub bazgrać na całym pliku PDF za pomocą pióra cyfrowego. Wcześniej ta funkcja wymagała aplikacji innej firmy, takiej jak Adobe Acrobat.

Jak zapewne wiesz, pliki PDF mogą być bardzo irytujące i mylące. Dotyczy to zwłaszcza telefonów z Androidem, gdzie proces zarządzania, edytowania lub konwertowania plików jest wyjątkowo niejasny.

Dzisiejsza aktualizacja aplikacji Dysk Google nieco usprawnia działanie. Mogłeś już używać Dysku Google do otwierania plików PDF na Androidzie (w rzeczywistości jest to jedna z domyślnych opcji), ale teraz możesz wyróżniać i oznaczać tekst w pliku PDF bez konwertowania go na inny typ pliku lub używania innej aplikacji. (Nowe narzędzia znajdują się na dole aplikacji po otwarciu pliku PDF).

Dysk Google może również pomóc w edytowaniu plików PDF — cóż, poniekąd. Najpierw musisz przekonwertować plik PDF na inny typ pliku. Ale ogólnie rzecz biorąc, nie będziesz musiał edytować pliku PDF, więc nowe funkcje znaczników Dysku Google służą bardzo przydatnemu celowi.

Według 9to5Google, nowe narzędzia do oznaczania Dysku Google są już dostępne dla użytkowników Androida. Ale być może będziesz musiał poczekać kilka dni, aż aktualizacja trafi na twoje urządzenie.

Źródło: Google via9to5Google

Czy ten post był pomocny?