Skip to content

Rakieta SpaceX rejestruje oszałamiający timelapse Ziemi – recenzja Geek

26 de marzec de 2023
4c17a1a3

Widok Ziemi z rakiety SpaceX Falcon.

Oglądanie widoku Ziemi z odległości tysięcy kilometrów w hollywoodzkim filmie jest fajne, ale jest jeszcze bardziej niesamowite, gdy dzieje się to w prawdziwym życiu. Nowe wideo i timelapse udostępnione przez firmę SpaceX Elona Muska właśnie to zrobiło i jest całkiem oszałamiające.

Podczas drugiego etapu misji rakietowej Falcon 9 17 marca zespół uchwycił widoki Ziemi, które przypominają mi oryginalne zdjęcie „niebieskiego marmuru” wykonane przez NASA w 1972 roku. SpaceX udostępnił niesamowitą scenerię i krótki film na Twitterze, który można zobaczyć poniżej.

SpaceX powiedział, że jego rakieta jest zajęta dostarczaniem dwóch satelitów telekomunikacyjnych dla luksemburskiej firmy SES, które będą służyć użytkownikom szybkiego internetu i innych usług.

Jednak podczas misji rakieta Falcon 9 skierowała swoją uwagę na skałę, którą nazywamy domem, dając nam czysty jak dzień widok na błękitne wody, smugi chmur i wszystkie kawałki lądu. To krótki i słodki klip, ale mimo to ekscytujący.

Zarówno NASA, jak i SpaceX były zajęte, jeśli chodzi o loty kosmiczne. Rakieta NASA Artemis SLS jest zajęta robieniem swoich rzeczy, a obie mają zbliżające się misje wylądowania astronauty na Księżycu. Po obejrzeniu tego nie mogę się doczekać materiału filmowego z tych misji.

przez Kosmos

Czy ten post był pomocny?