Skip to content

Rakieta SpaceX spowodowała oszałamiające spiralne światło nad Aurora Borealis – Recenzja Geek

23 de kwiecień de 2023
a8ecce1f

Nauka o rakietach jest fascynująca.

Rakietowa spirala światła pod Aurorą na Alasce.

W tym tygodniu w Internecie zaczęło krążyć zdjęcie oszałamiającej spirali niebieskiego światła w zorzy polarnej i zorzy polarnej nad niebem Alaski. Dziko wyglądająca spirala tańcząca na niebie została spowodowana przez rakietę SpaceX.

Entuzjasta zorzy polarnej, fotograf i łowca zorzy polarnej, Todd Salet, zauważył światło nad Delta Junction na Alasce, a wykonane zdjęcie jest fantastyczne. Niebieska spirala wygląda jak inna galaktyka, tyle że w pobliżu Ziemi, i powiększa się w miarę zbliżania się do fotografa.

Według Associated Presspatrzymy na „spiralę SpaceX”, która ma miejsce, gdy rakieta zrzuca pozostałe rezerwy paliwa, wracając na Ziemię i bezpiecznie lądując na platformie powrotnej.

Kilka godzin przed tym pięknym zdjęciem, które mamy teraz, SpaceX wysłał swoją rakietę Falcon 9 z misją wyniesienia na orbitę ponad 50 mniejszych satelitów. Start odbył się w bazie Vandenberg Space Force w Kalifornii.

Niektóre stopnie rakiety SpaceX i Falcon 9 wracają na Ziemię, podczas gdy inne spalają się w atmosferze. Przed tym procesem najwyraźniej zrzucą rezerwy paliwa, a jeśli zdarzy się to na wystarczająco dużej wysokości, może zmienić się w lód i spiralę do efektu pokazanego powyżej.

Niestety nie, to nie był portal do innego wymiaru. Tak czy inaczej, jest to fascynujące i piękne dla oka. To nie jedyne zdjęcie tego rodzaju i możemy spodziewać się, że pojawi się więcej, gdy rakiety SpaceX będą nadal wzbijać się w niebo.

przez PetaPixel

Czy ten post był pomocny?