Skip to content

Rankingi WOT, biuletyn How-To Geek i Ty

22 de lipiec de 2021
1626935378 image 1024x486 1

W ciągu ostatnich kilku dni otrzymaliśmy e-maile od czytelników, którzy skarżyli się, że WOT (Web of Trust) ocenia biuletyn How-To Geek z ostrzeżeniem. Ale to kłamstwo! I rozwiązaliśmy to…

O czym mówisz?

Sieć zaufania Dodatek (WOT) do Firefoksa i IE sprawdza linki na bieżącej stronie i ostrzega, gdy zbliżasz się do czegoś podejrzanego — i niestety nieprawidłowo oznaczał linki w biuletynie How-To Geek.

Ale to nie byliśmy my!

Jeśli faktycznie sprawdzisz stronę karty wyników How-To Geek w Web of Trust, zobaczysz, że mamy wspaniałe zielone oceny, a nawet gratulacje… więc gdzie jest zamieszanie?

1626935378 611 Rankingi WOT biuletyn How To Geek i Ty

Problem

Problem polega na tym, że korzystamy z firmy o nazwie Aweber do obsługi wysyłania codziennych wiadomości e-mail — ponieważ ponad 18 000 subskrybentów codziennie otrzymuje nasze artykuły w swojej skrzynce odbiorczej, nasz serwer nie mógł obsłużyć tego obciążenia. Więc zlecamy to.

I na tym polega problem… clicks.aweber.com jest oceniany jako niegodny zaufania na WOT i włączyliśmy śledzenie kliknięć w codziennych wiadomościach e-mail, co informuje nas, które linki w biuletynie faktycznie są klikane, i daje nam dobry wskaźnik tego, o jakich rodzajach treści lubicie czytać.


Dlatego usunąłem śledzenie kliknięć z e-maili i od jutrzejszego codziennego e-maila nie powinno to już stanowić problemu.

1626935378 620 Rankingi WOT biuletyn How To Geek i Ty

Uwaga: Skontaktowałem się z Aweber w sprawie tego problemu i obiecali mi, że również rozwiążą tę sytuację.

Słowo w sieci zaufania

Jestem wielkim fanem WOT jako ogólnego przewodnika po wiarygodności witryny — warto uzyskać rekomendacje od innych użytkowników, czy warto odwiedzić witrynę, czy nie. Niestety, wystarczy kilka złych jabłek (lub głupich), aby to schrzanić. Nieprawidłowe ocenianie witryn, ponieważ spam psuje wrażenia innym osobom, a niektórzy są po prostu złośliwi.

Przykładem: Aweber korzysta z systemu double-opt-in, więc nie tylko musisz świadomie zapisać się do newslettera e-mail, ale także ponownie potwierdzić subskrypcję, aby zacząć otrzymywać wiadomości e-mail. Po potwierdzeniu Dwukrotnie, cóż, nie powinieneś wtedy oceniać tego jako spamu, ponieważ prosiłeś o tę zawartość.

Nie wspominając już o tym, że na dole każdego biuletynu obsługiwanego przez Aweber znajduje się obowiązkowy link do rezygnacji z subskrypcji. Przestań naciskać przycisk spamu, kiedy możesz zrezygnować z subskrypcji!

Czy ten post był pomocny?