Skip to content

Raspberry Pi pozwala teraz zainstalować system operacyjny bez innego komputera

10 de luty de 2022
Raspberry Pi SSH 1

Raspberry Pi otrzymuje ogromną aktualizację. Teraz będziesz mógł zainstalować system operacyjny na niedrogim komputerze bez konieczności posiadania drugiego komputera, aby go uruchomić.

Przed tą aktualizacją trzeba było sflashować wybrany system operacyjny na kartę SD, co pozwoliło na uruchomienie Raspberry Pi. Bez tego procesu (lub zakupu karty SD z fabrycznie załadowanym systemem operacyjnym) nie było możliwości uruchomienia Raspberry Pi.

Jednak w poście na blogu Peter Harper z Raspberry Pi powiedział: „Nową funkcję instalacji sieciowej można wykorzystać do uruchomienia aplikacji Raspberry Pi Imager bezpośrednio na Raspberry Pi 4 lub Raspberry Pi 400, pobierając ją z Internetu za pomocą kabel Ethernet.” Oznacza to, że możesz podłączyć swoje Pi przez Ethernet i zainstalować system operacyjny na czystej karcie SD.

Jeśli chodzi o systemy operacyjne, które możesz uruchomić, Raspberry Pi opublikował pełną listę, a większość głównych dystrybucji jest dostępna.

Narzędzie do instalacji sieciowej jest obecnie w wersji beta i możesz je teraz przetestować. To trochę skomplikowany proces, aby go uruchomić, ponieważ będziesz musiał pobrać nowy bootloader beta. Wpis na blogu autorstwa Raspberry Pi szczegółowo opisuje wszystko za pomocą zrzutów ekranu, które pomogą Ci przejść przez cały proces.

W końcu ta funkcja opuści wersję beta i pojawi się na wszystkich urządzeniach Raspberry Pi 4 i Raspberry Pi 400, więc nie będziesz musiał przechodzić przez proces beta. Jest to ogromna zmiana dla osób rozpoczynających przygodę z Raspberry Pi, ponieważ usunęła jedną z barier wejścia.

Czy ten post był pomocny?