Skip to content

Rivian wycofuje R1S z powodu kolejnego problemu z boczną poduszką powietrzną – Recenzja Geek

20 de marzec de 2023
3b6755b0

Rivian R1S na zewnątrz

Pod koniec lutego Rivian wycofał swoje popularne elektryczne pojazdy przygodowe R1T i R1S z powodu problemu z poduszką powietrzną, ale to nie był jedyny problem. Według NHTSA boczne kurtyny powietrzne R1S są niewłaściwie przymocowane do pojazdu.

Chociaż to ostatnie przypomnienie nie jest tak znaczące jak poprzednie, bycie drugim poważnym problemem związanym z poduszką powietrzną w ciągu miesiąca z pewnością nie jest dobrym znakiem. Raport NHTSA mówi, że firma wycofuje wybrane SUV-y R1S z lat 2022-2023, aby naprawić potencjalny problem polegający na tym, że Rivian niewłaściwie przymocował boczne kurtyny powietrzne do systemu relingów dachowych.

Na szczęście wycofaniem objętych jest tylko około 30 pojazdów, które zidentyfikowano w lutym. Na liście znajduje się niewielki wybór SUV-ów R1S wyprodukowanych w fabryce Rivian’s Normal między końcem października 2022 r. a 21 stycznia 2023 r. Po tej dacie Rivian przeszedł na inny system mocowania.

Chociaż tego konkretnego wycofania nie ma jeszcze na oficjalnej stronie Riviana dotyczącej wycofania, więcej informacji jest dostępnych w NHTSA. Obecnie Rivian nie ma informacji o żadnych wypadkach, zgonach lub obrażeniach związanych z tym problemem. Raport stwierdza, że ​​Rivian zacznie docierać do klientów, których może to dotyczyć. Po znalezieniu muszą ręcznie zawieźć pojazd do pobliskiego dealera lub centrum serwisowego.

Personel centrum serwisowego Rivian całkowicie bezpłatnie wymieni system mocowania bocznej kurtyny powietrznej lub dokręci obecne ustawienie, jeśli to konieczne. Jeśli Twój pojazd znajduje się na liście, możesz skontaktować się z obsługą klienta Rivian pod numerem 1-888-748-4261.

przez InsideEV

Czy ten post był pomocny?