Skip to content

Rośliny domowe uzależniają się od SMS-ów z Raspberry Pi Pico W – Recenzja Geek

18 de lipiec de 2022
3def03b2 1024x576 1

Roślina doniczkowa podłączona do Pico W i wysyłająca wiadomość do właściciela na dobranoc.

Gdybyś wiedział, co myślą twoje rośliny doniczkowe, prawdopodobnie by nie umarły. Czy to tylko wymówka? Nowy projekt Raspberry Pi Pico W, który zamienia rośliny doniczkowe w uzależnionych od SMS-ów, zapewniając doskonały sposób na przetestowanie swojego zielonego kciukaoraz moralne męstwo.

Ten projekt został opracowany przez Sandeep Mistry, głównego inżyniera oprogramowania w ARM. Jest bardzo dogłębna i wymaga wielu elementów, ale pod koniec podróży będziesz mieć roślinę doniczkową z osobowością. I napisze do Ciebie jak szalony — poprosi o wodę, życzy dobrej nocy i wyrazi swoją pasję do życia.

Używając Raspberry Pi Pico W i Pimoroni’s Grow Kit, Sandeep Mistry może śledzić poziom wilgoci w doniczce Mark the Plant. Pico W może następnie wysłać te informacje na telefon Sandeep przez Twilio, oczywiście używając jakiegoś kolorowego, wstępnie zaprogramowanego języka.

Tak więc, chociaż Mark the Plant nie może powiedzieć „Potrzebuję więcej światła” lub „Kot mnie zjada”, może ostrzec Sandeep, gdy gleba jest zbyt sucha lub mokra. Może również wysyłać rutynowe wiadomości w ciągu dnia w półlosowych odstępach czasu. Wiesz, żeby nadać mu lepsze poczucie osobowości.

Domyślam się, że Mark the Plant tak naprawdę nie żyje. Ale dodanie odrobiny osobowości do rośliny domowej może teoretycznie sprawić, że staniesz się bardziej kochającym i odpowiedzialnym właścicielem rośliny. Jeśli chcesz sam wypróbować ten projekt, odwiedź instrukcje Sandeep Mistry na Hacker.io. Możesz również sprawdzić profil inżyniera, aby uzyskać więcej ekscytujących projektów Raspberry Pi.

Źródło: Sandeep Mistry (Hacker.io) za pośrednictwem The Raspberry Pi Foundation

Czy ten post był pomocny?