Skip to content

Rozbić szklankę? Chwyć wałek do kłaczków – LifeSavvy

23 de marzec de 2022

Potłuczone szkło jest w szufelce.

Nikt nie lubi tłuc szklanki (chyba że jest to uroczystość), ale najgorsze jest sprzątanie. Jeśli kieliszek lub kubek do wina pęka szczególnie mocno, znalezienie wszystkich tych drobnych kawałków może być trudne. Ponieważ są jasne, to zadanie jest jeszcze trudniejsze. Na szczęście ta sprytna sztuczka może pomóc.

Następnym razem, gdy rozbijesz szklankę, chwyć wałek do kłaczków. Teraz, oczywiście, nie będziesz już toczył dużych kawałków szkła z podłogi lub blatu. Aby użyć tego hacka, najpierw musisz usunąć wszystkie najbardziej duże i widoczne kawałki szkła.

Następnie chwyć wałek do kłaczków i upewnij się, że jest gotowy ze świeżym, lepkim arkuszem. Przetocz go po obszarze z potłuczonym szkłem i gdziekolwiek indziej niektóre roztrzaskane kawałki mogłyby się rozsypać. Dzięki lepkości, wszelkie drobne kawałki przylgną, a Ty możesz mieć pewność, że ani Ty, ani nikt inny w Twoim domu nie wejdzie na zabłąkany kawałek szkła.

1648015058 350 Rozbic szklanke Chwyc walek do klaczkow – LifeSavvy

Nie masz wałka do kłaczków? Inną sprytną sztuczką jest złapanie kawałka białego chleba lub bajgla. Dociśnij chleb na powierzchniach przykrytych szkłem, a kawałki zagnieżdżą się w chlebie. I bonus: obie te sztuczki działają również na brokat, jeśli masz sprytne dzieci.

Więc następnym razem, gdy zdarzy się wypadek w nocy w winie lub twoje dziecko ma błyszczący projekt wakacyjny, po prostu chwyć ten wałek do kłaczków.

Czy ten post był pomocny?