Skip to content

Rozszerzenia VirtualBox 4.0 Rocks i uproszczony GUI

15 de lipiec de 2021
2010 12 23 1114351

Jeśli jesteś fanem VirtualBox, na pewno będziesz chciał pobrać nową aktualizację 4.0; jest dostarczany z menedżerem rozszerzeń, świeżym i przyjaznym dla użytkownika interfejsem graficznym, podglądami maszyn wirtualnych na żywo i nie tylko. Sprawdź naszą prezentację zrzutów ekranu, aby przyjrzeć się bliżej.

Uproszczony i ulepszony GUI

1626330575 937 Rozszerzenia VirtualBox 40 Rocks i uproszczony GUI

Nowy interfejs to znacząca poprawa w stosunku do starego. Wcześniej informacje o maszynach wirtualnych były umieszczane w interfejsie z dwiema zakładkami po prawej stronie głównego okna. Informacje były, ale nie były dobrze zorganizowane. Teraz informacje są bardziej przejrzyste i podzielone na grupy, takie jak Ogólne, System, Wyświetlacz, Pamięć, Audio, Sieć i dwie przydatne sekcje na dole, aby zobaczyć, jakie urządzenia USB i foldery współdzielone są połączone z maszyną wirtualną.

Zdecydowanie największym ulepszeniem w sekcji przeglądu jest jednak wprowadzenie podglądu na żywo. Na powyższym zrzucie ekranu widzisz mój pulpit Snow Leopard na maszynie wirtualnej w momencie wykonania zrzutu ekranu. Możesz dostosować częstotliwość aktualizacji od co pół sekundy aż do co dziesięć sekund (lub wyłączyć to wszystko razem).

VirtualBox jest teraz rozszerzalny

1626330575 836 Rozszerzenia VirtualBox 40 Rocks i uproszczony GUI

Chociaż wybór może być niewielki — w końcu aktualizacja właśnie wyszła — VirtualBox jest teraz rozszerzalny. Pierwszy pakiet rozszerzeń jest oficjalnym pakietem firmy Oracle i zawiera rozszerzenia obsługujące urządzenia USB 2.0, VirtualBox RDP i rozruch PXE dla kart Intel. Biorąc pod uwagę ogromną popularność VirtualBox, spodziewaj się zalewu rozszerzeń oferujących wszelkiego rodzaju niestandardowe poprawki i ulepszenia.


Uwaga: Podczas pobierania i instalowania pakietu rozszerzeń wystąpił bardzo dziwny, ale powtarzalny błąd. Jeśli pobraliśmy go na dowolny komputer za pomocą Google Chrome, instalacja pakietu rozszerzeń zakończyłaby się błędem z błędem: RTZipGzipDecompressIoStream nie powiodło się: VERR_ZIP_BAD_HEADER. Ten błąd tylko wystąpił, gdy pakiet rozszerzeń został pobrany w przeglądarce Chrome. Przejście na Firefox lub Opera przyniosło bezproblemową instalację. Jeśli napotkasz ten sam błąd, po prostu tymczasowo przełącz przeglądarkę.

Łatwa manipulacja maszyną wirtualną

1626330575 833 Rozszerzenia VirtualBox 40 Rocks i uproszczony GUI

Historycznie rzecz biorąc, przenoszenie maszyn wirtualnych wymagało pewnego know-how. Trzeba było edytować pliki XML, dostrajać ustawienia, upewnić się, że umieszczasz pliki we właściwym miejscu, i inne szczegóły techniczne, które mogą doprowadzić proces eksportu i importu na manowce. W VirtualBox 4.0 proces eksportu/importu jest bardzo prosty. Od tej aktualizacji VirtualBox obsługuje teraz archiwum Open Virtualization Format Archive, dzięki czemu wszystkie eksporty są starannie spakowane w jednym pliku — gotowe do utworzenia kopii zapasowej lub transportu na inną maszynę. VirtualBox obsługuje również importowanie dysków poza formatem VMDK, dzięki czemu importowanie innych dysków wirtualnych jest bardzo proste.

Inne ulepszenia

Oprócz głównych ulepszeń: ulepszonego GUI, rozszerzalności i łatwego importowania i eksportowania maszyn wirtualnych, pod maską jest mnóstwo zmian. Usuwanie maszyny jest teraz dokładniejsze, gdy usuniesz maszynę wszystko idzie z tym – w tym wszystkie migawki, zapisane stany, a nawet (jeśli włączysz to ustawienie) dołączone obrazy dysków. 32-bitowe systemy operacyjne dla gości mogą teraz uzyskać dostęp do ponad 2 GB pamięci RAM i jest sporo poprawek błędów i nowych pakietów wsparcia sprzętowego, które usuwają niektóre problemy ze sprzętem audio Intela i inne problemy ze zgodnością dostawców. Sprawdź pełny dziennik zmian tutaj aby uzyskać więcej informacji lub odwiedź poniższy link, aby pobrać kopię VirtualBox 4.0

VirtualBox

Czy ten post był pomocny?