Skip to content

Samochody elektryczne BMW w celu wykorzystania mocy progów zwalniających – recenzja Geek

2 de grudzień de 2022
dc6e9e68

Nowy patent ujawnia plany przekształcenia pionowego ruchu koła w energię baterii.

Teaser BMW i7 przedstawiający przód

Twój następny pojazd elektryczny BMW może pobierać energię z nieoczekiwanego źródła. CarBuzz niedawno odkrył niemieckie zgłoszenie patentowe producenta samochodów, które umożliwiłoby pojazdom elektrycznym przekształcanie energii z pionowego ruchu kół samochodu w energię elektryczną. Tak więc uderzenie w progi zwalniające lub dziury może naładować akumulator.

Zazwyczaj energia generowana podczas przejeżdżania przez przeszkody drogowe i urządzenia do zarządzania ruchem jest pochłaniana przez zawieszenie samochodu i rozpraszana w amortyzatorach. Jednak ten nowy wynalazek BMW teoretycznie przekierowałby ten nagły skok energii kinetycznej do akumulatora samochodu przez specjalnie zaprojektowane koło zamachowe.

BMW nie jest pierwszą firmą, która próbuje wykorzystać energię wybojów. Firma Gig Performance, działająca na rynku wtórnym, ma również innowacyjne akcesorium do zawieszenia, które może uchwycić to, co nazywają „utraconą energią”, która jest obecnie pochłaniana przez zawieszenia. Jednak jego konstrukcja jest przeznaczona dla adaptera, który można zainstalować samodzielnie, podczas gdy wynalazek BMW byłby wbudowany bezpośrednio w samochód w fabryce.

CarBuzz donosi, że projekt BMW wydaje się być dla jednego z ich flagowych pojazdów elektrycznych i spodziewa się zobaczyć go w przyszłych iteracjach wysokiej klasy modelu, takiego jak BMW i7. Dodatkowo, ponieważ jest to zupełnie nowa technologia, nie będzie tania. Jednak, podobnie jak wszystkie główne innowacje, prawdopodobnie w końcu trafi do tańszych modeli i stanie się standardową taryfą w ciągu kilku lat.

przez CarBuzz

Czy ten post był pomocny?