Skip to content

Sega CD triumfalnie powraca w formie minikonsoli – Recenzja Geek

5 de czerwiec de 2022
22cea8fc

Sega Mega Drive (Sega Genesis w USA) była świetną konsolą, która zapewniała odpowiednią konkurencję dla Nintendo w tamtych czasach. I to może wyjaśniać, dlaczego Sega jest gotowa wypuścić drugą mini wersję konsoli, tym razem z grami Sega CD.

Sega Mega Drive 2 będzie zawierała 50 gier z kombinacją opcji Mega Drive i CD. Sega nie ogłosiła pełnej listy, ale wiemy, że będzie zawierać Wyścigi Virtua, Świecąca siła CD, Sonic the Hedgehog CD, Strefa fantazjioraz Świecąc w ciemności.Z tego, co widzimy na zdjęciach, będzie obsługiwał również dwa porty USB-A, prawdopodobnie dla kontrolerów.

Niestety, Sega ogłosiła tylko Mega Drive 2 dla Japonii, przynajmniej na razie. Tam będzie kosztować 9 980 funtów (około 75 USD). Ale to obejmuje wszystkie 50 gier. Możesz także kupić opcjonalne akcesorium kosmetyczne, które nadaje urządzeniu wygląd dołączonego dodatku SEGA CD. To akcesorium zawiera miniSonic the Hedgehog CD dysk. Akcesorium przyniesie ci dodatkowe 4500 GBP (około 37 USD), ale czy naprawdę możesz nazwać siebie graczem retro, jeśli nie wejdziesz na całość i nie dopełnisz wyglądu?

Sega mówi, że Mega Drive 2 zostanie wydany 27 października w Japonii. Możemy tylko wstrzymać oddech i zobaczyć, kiedy (lub nawet jeśli) Sega wypuści Mega Drive 2 gdzie indziej i za ile.

Czy ten post był pomocny?