Skip to content

Shazam właśnie otrzymał dużą aktualizację na Androida

23 de listopad de 2022
Person identifying a song using the Shazam app on an iPhone

Osoba identyfikująca utwór za pomocą aplikacji Shazam na iPhonie

Należąca do Apple aplikacja Shazam to świetne źródło informacji o muzyce, która rozbrzmiewa wokół Ciebie. Ale jego widżet na Androida zawsze trochę brakowało, ponieważ był to tylko skrót do aplikacji. Teraz jest o wiele bardziej przydatny.

Wersja 13.7 aplikacji Shazam na Androida pozwala teraz szybko zidentyfikować odtwarzany utwór bez konieczności otwierania aplikacji dzięki zupełnie nowemu widżetowi. Został przeprojektowany dla Material You w Androidzie 12 i 13 — uznanie dla Apple za troskę o kilka aplikacji na Androida. Widżet może wyszukać utwór i wyświetlić wynik bez konieczności otwierania aplikacji.

Biorąc pod uwagę, że poprzedni widżet był tylko bardzo dużą ikoną dostępu do aplikacji, posiadanie czegoś funkcjonalnego jest już ogromną aktualizacją. I ta implementacja w szczególności działa niesamowicie. Ponieważ istnieje teraz, nie ma powodu, aby teraz otwierać aplikację Shazam, ponieważ możesz po prostu uruchomić wyszukiwanie utworów bezpośrednio z ekranu głównego.

Ta funkcja jest dostępna od najnowszej stabilnej wersji Shazam, więc aktualizuj swoją aplikację, gdy tylko będziesz mieć okazję. Aplikacja Google zainstalowana fabrycznie na większości urządzeń może również wyszukiwać muzykę, taką jak Shazam, mówiąc „OK, Google, jaka piosenka jest odtwarzana?”

Źródło: 9to5Google

Czy ten post był pomocny?