Skip to content

Siedem sposobów otwierania Menedżera zadań systemu Windows

11 de sierpień de 2021
rtm top 650x300

Wywołanie Menedżera zadań samo w sobie nie jest zadaniem, ale zawsze fajnie jest znać różne sposoby wykonywania różnych czynności. Niektóre z nich mogą się nawet przydać, jeśli nie możesz otworzyć Menedżera zadań w sposób, do którego przywykłeś.

Naciśnij Ctrl+Alt+Delete

Prawdopodobnie znasz salutowanie trzema palcami — Ctrl+Alt+Delete. Do czasu wydania systemu Windows Vista naciśnięcie Ctrl + Alt + Delete przeniosło Cię bezpośrednio do Menedżera zadań. Od systemu Windows Vista naciśnięcie klawiszy Ctrl + Alt + Delete powoduje teraz przejście do ekranu Zabezpieczenia systemu Windows, który zawiera opcje blokowania komputera, przełączania użytkowników, wylogowywania się i uruchamiania Menedżera zadań.

1628666757 519 Siedem sposobow otwierania Menedzera zadan systemu Windows

Naciśnij Ctrl+Shift+Esc

1628666757 689 Siedem sposobow otwierania Menedzera zadan systemu Windows

Najszybszym sposobem na wywołanie Menedżera zadań — zakładając, że klawiatura działa — jest po prostu naciśnięcie Ctrl+Shift+Esc. Jako bonus, Ctrl+Shift+Esc oferuje szybki sposób na wywołanie Menedżera zadań podczas korzystania z Pulpitu zdalnego lub pracy wewnątrz maszyny wirtualnej (ponieważ Ctrl+Alt+Delete zamiast tego sygnalizuje komputer lokalny).

Naciśnij Windows + X, aby uzyskać dostęp do menu użytkownika zaawansowanego

W systemach Windows 8 i Windows 10 znajduje się menu Power User, do którego można uzyskać dostęp, naciskając klawisze Windows + X. Menu zapewnia szybki dostęp do wszystkich rodzajów narzędzi, w tym Menedżera zadań.

1628666757 389 Siedem sposobow otwierania Menedzera zadan systemu Windows

Kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań

Jeśli wolisz mysz od klawiatury, jednym z najszybszych sposobów na wywołanie Menedżera zadań jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy dowolnej otwartej przestrzeni na pasku zadań i wybranie „Menedżera zadań”. Tylko dwa kliknięcia i gotowe.

1628666757 636 Siedem sposobow otwierania Menedzera zadan systemu Windows

Uruchom „taskmgr” z Run Box lub menu Start

Nazwa pliku wykonywalnego Menedżera zadań to „taskmgr.exe”. Możesz uruchomić Menedżera zadań, naciskając Start, wpisując „taskmgr” w polu wyszukiwania menu Start i naciskając Enter.

1628666757 199 Siedem sposobow otwierania Menedzera zadan systemu Windows


Możesz go również uruchomić, naciskając Windows + R, aby otworzyć pole Uruchom, wpisując „taskmgr”, a następnie naciskając Enter.

1628666758 629 Siedem sposobow otwierania Menedzera zadan systemu Windows

Przejdź do taskmgr.exe w Eksploratorze plików

Możesz także uruchomić Menedżera zadań, otwierając bezpośrednio jego plik wykonywalny. Jest to zdecydowanie najdłuższy sposób otwierania Menedżera zadań, ale uwzględniamy go ze względu na kompletność. Otwórz Eksplorator plików i przejdź do następującej lokalizacji:

C:WindowsSystem32

Przewiń w dół i poszukaj (lub wyszukaj) taskmgr.exe, a następnie kliknij go dwukrotnie.

1628666758 98 Siedem sposobow otwierania Menedzera zadan systemu Windows

Utwórz skrót do Menedżera zadań

I ostatnią na naszej liście jest stworzenie ładnego, dostępnego skrótu do Menedżera zadań. Możesz to zrobić na kilka sposobów. Aby przypiąć skrót do paska zadań, uruchom Menedżera zadań, korzystając z dowolnej z omówionych przez nas metod. Gdy jest uruchomiony, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Menedżera zadań na pasku zadań i wybierz „Przypnij do paska zadań”. Następnie będziesz mógł w dowolnym momencie kliknąć skrót, aby uruchomić Menedżera zadań.

1628666758 314 Siedem sposobow otwierania Menedzera zadan systemu Windows

Jeśli chcesz utworzyć skrót na pulpicie (lub w folderze), kliknij prawym przyciskiem myszy dowolne puste miejsce, w którym chcesz utworzyć skrót, a następnie wybierz Nowy > Skrót.

1628666758 361 Siedem sposobow otwierania Menedzera zadan systemu Windows


W oknie Utwórz skrót wprowadź następującą lokalizację w polu, a następnie naciśnij „Dalej”.

C:WindowsSystem32

1628666758 187 Siedem sposobow otwierania Menedzera zadan systemu Windows

Wpisz nazwę nowego skrótu, a następnie kliknij „Zakończ”.

1628666758 221 Siedem sposobow otwierania Menedzera zadan systemu Windows

To koniec naszej listy! Niektóre metody są oczywiście bardziej wydajne niż inne, ale jeśli jesteś w trudnej sytuacji — nie działa klawiatura lub mysz, walczysz z nieznośnym wirusem złośliwego oprogramowania lub cokolwiek innego — każda metoda, która działa, jest dobra. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem, jak uruchomić Menedżera zadań w trybie zminimalizowanym podczas uruchamiania, aby zawsze był otwarty po włączeniu komputera.

Obraz autorstwa księżycstar909

Czy ten post był pomocny?