Skip to content

Sklep Google Play otrzymuje jeszcze więcej reklam

9 de maj de 2023
52810081250 1f0be69a51 o

Nikt nie lubi reklam, ale niestety każdego dnia stają się one coraz bardziej powszechne. Teraz Google Play zacznie wyświetlać coraz więcej reklam — nawet w miejscach, w których najmniej się ich spodziewasz.

Teraz, gdy następnym razem będziesz szukać aplikacji w Sklepie Play, możesz zobaczyć reklamę bezpośrednio w widoku wyszukiwania, nad ostatnimi wyszukiwaniami. Gdy otworzysz pasek wyszukiwania, mogą pojawić się maksymalnie trzy ograniczone czasowo wydarzenia lub „sponsorowane sugestie”, które mają wyższy priorytet niż ostatnie wyszukiwania, które nadal będą wyświetlane na samym dole. Możesz zobaczyć bezpośrednie linki do list aplikacji lub wiadomości do wydarzeń, które mają miejsce w określonych aplikacjach.

Nie widzieliśmy ich jeszcze, ale jest to zmiana potwierdzona przez Google w dzienniku zmian Aktualizacji systemu Google, co oznacza, że ​​prędzej czy później ją zobaczysz. Istnieje już kilka miejsc, w których pojawiają się reklamy Google Play, w tym w rzeczywistych wynikach wyszukiwania, więc jest to kolejne miejsce, w którym Google dodaje reklamy. Jest to zgodne z trendem innych sklepów z aplikacjami, które zwiększają reklamę — Microsoft rozpoczął podobną praktykę kilka miesięcy temu w Microsoft Store, który z kolei podążył za podobnymi ruchami w Apple App Store.

Reklamy są niezbędne, aby pieniądze się kręciły, ale ile to za dużo? Przynajmniej w przypadku Google ten limit nie został jeszcze osiągnięty, ale jesteśmy pewni, że wiele osób się z tym nie zgadza.

Źródło: Google, 9to5Google

Czy ten post był pomocny?