Skip to content

Sklep Microsoft w systemie Windows właśnie stał się bardziej irytujący

6 de luty de 2023
Microsoft Store featured image

Logo Microsoft Store

Sklep Microsoft Store jest zamierzonym punktem kompleksowej obsługi aplikacji i gier dla systemu Windows, ale nigdy nie był tak wspaniały, a wiele popularnych aplikacji nadal nie jest dostępnych w sklepie. Teraz ma stać się jeszcze bardziej irytujące.

Microsoft po raz pierwszy ogłosił w maju 2022 r., że wprowadzi więcej reklam do Sklepu, umożliwiając programistom kierowanie i kupowanie miejsca reklamowego w wyszukiwaniach aplikacji konkurencji. Być może widziałeś to w Apple App Store na iPhonie — wyszukiwanie „tiktok” często wyświetla Instagram jako pierwszy wynik, ponieważ Meta zapłaciła dużo pieniędzy za to miejsce reklamowe. Jest to strategia, która często prowadzi do tego, że mniejsi programiści muszą płacić Apple dodatkowe pieniądze za pierwsze miejsce w poszukiwaniu własnej aplikacji.

Microsoft ma zdecydował, że lubi też więcej pieniędzy rozpoczęło wdrażanie nowej reklamy w Sklepie. Firma napisała w poście na blogu: „Microsoft Store Ads został zaprojektowany, aby pomóc programistom w rozwoju ich działalności poprzez wyświetlanie ich aplikacji lub gier przed właściwymi klientami we właściwym czasie oraz inspirowanie klientów Microsoft Store wspaniałymi treściami. Na przykład twórca aplikacji do tworzenia muzyki będzie mógł stworzyć kampanię reklamową, aby zaprezentować swoją aplikację odbiorcom, którzy lubią muzykę lub lubią tworzyć muzykę”.

Sklep Microsoft Store jest nadal w pełni obsługiwany w systemie Windows 10, więc nowe reklamy w Sklepie będą widoczne zarówno w systemie Windows 10, jak i 11. Jedyną jasną stroną jest to, że reklamy mogą dotyczyć tylko produktów opublikowanych w sklepie Microsoft Store — możesz zobaczyć reklamy dla Twittera lub Spotify, ale nie dla bezprzewodowych wkładek dousznych lub gry tylko na iPhone’a.

źródło: Microsoft

Czy ten post był pomocny?