Skip to content

Skrót do iPhone’a, który pomoże Ci dotrzeć do wszystkiego jedną ręką

27 de lipiec de 2021
reach top 650x300

Kiedy Apple po raz pierwszy zadebiutował na iPhone 6 i 6 Plus z większymi ekranami, wprowadzili również funkcję o nazwie Reachability, która ułatwia dotarcie do górnej części ekranu, gdy używasz urządzenia jedną ręką. Zaskakujące jest jednak, jak wiele osób nie wie, że ta funkcja istnieje, lub myśli, że jest to jakiś błąd, gdy się z nią spotyka. Oto jak z niego korzystać i jak go wyłączyć, jeśli ci się nie podoba.

Większość ludzi wydaje się faworyzować telefony z większymi ekranami, nawet do tego stopnia, że ​​te większe telefony czasami wypierają sprzedaż tabletów. Mimo to te większe telefony nie są pozbawione wad, z których jednym jest to, że trochę trudniej jest je obsługiwać jedną ręką. Wprowadź funkcję osiągalności.

Jak korzystać z osiągalności

Korzystanie z funkcji Reachability nie może być prostsze. Możesz jej używać bez względu na to, na jaki ekran patrzysz, czy jest to aplikacja, ekran ustawień, czy tylko ekran główny.

1627382347 166 Skrot do iPhonea ktory pomoze Ci dotrzec do wszystkiego jedna

Wszystko, co musisz zrobić, to dwukrotne dotknięcie przycisku Home. Nie naciskaj przycisku — wystarczą dwa szybkie, lekkie dotknięcia. Ekran zsuwa się mniej więcej do połowy, umieszczając to, co znajduje się na górze, w zasięgu kciuka. Możesz nawet przeciągnąć w dół Centrum powiadomień lub widok Dzisiaj, gdy ekran jest w tej pozycji.

1627382347 162 Skrot do iPhonea ktory pomoze Ci dotrzec do wszystkiego jedna

Za każdym razem, gdy wybierzesz akcję (dotkniesz ikony, dokonasz wyboru w menu lub cokolwiek), ekran powraca do swojej pierwotnej pozycji. Możesz także ponownie dwukrotnie dotknąć przycisku Początek, aby przywrócić ekran z powrotem na miejsce.

Jak wyłączyć osiągalność

Jeśli nie korzystasz z osiągalności i stwierdzisz, że przeszkadza ci, łatwo jest ją wyłączyć. Uruchom aplikację Ustawienia i dotknij Ogólne.

1627382347 333 Skrot do iPhonea ktory pomoze Ci dotrzec do wszystkiego jedna

Na stronie Ustawienia ogólne dotknij Ułatwienia dostępu.

1627382348 557 Skrot do iPhonea ktory pomoze Ci dotrzec do wszystkiego jedna


A na stronie Opcje ułatwień dostępu przewiń nieco w dół i wyłącz przełącznik Dostępność.

1627382348 662 Skrot do iPhonea ktory pomoze Ci dotrzec do wszystkiego jedna

Jest to przydatna funkcja, gdy już się do niej przyzwyczaisz (i kiedy już wiesz, dlaczego ekran tak się zsuwa), ale jeśli masz duże ręce lub po prostu jej się nie podoba, osiągalność jest łatwa do wyłączenia.

Czy ten post był pomocny?