Skip to content

Skrót do tworzenia nowego folderu w Eksploratorze Windows

7 de sierpień de 2021
sshot 2009 10 22 00 04 34

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy istnieje skrót do tworzenia nowego folderu w Eksploratorze Windows? Rozmowa z MysticGeek zeszłej nocy skłonił mnie do przyjrzenia się temu, więc publikuję odpowiedź dla wszystkich.

Aktualizacja: Dodaliśmy instrukcje dla systemu Windows 7, gdzie jest to naprawdę łatwe.

W rzeczywistości istnieje kilka rozwiązań tego problemu: możesz użyć wbudowanych klawiszy skrótu lub pobrać i zainstalować małą darmową aplikację o nazwie bxNewFolder, aby przypisać klawisz skrótu.

Nowy klawisz skrótu folderu w systemie Windows 7

Windows 7 natywnie zawiera kombinację klawiszy skrótu do tworzenia nowego folderu: Ctrl+Shift+N Po prostu użyj tego klawisza skrótu w dowolnym miejscu w Eksploratorze Windows, a nowy folder zostanie natychmiast utworzony:

Korzystanie z klawiszy akceleracyjnych klawiatury

Możesz użyć klawiszy skrótów klawiaturowych: Alt+F, aby wywołać menu pliku, a następnie dla menu Nowy, a następnie dla nowego folderu. Tak więc sekwencja klawiszy skrótu kończy się na F + W + F z wciśniętym klawiszem Alt. (Wypróbuj to)

1628329740 709 Skrot do tworzenia nowego folderu w Eksploratorze Windows


Odkryłem, że działa to całkiem nieźle, gdy się do tego przyzwyczaisz i nie wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania.

Zainstaluj bxNewFolder

Ta darmowa wtyczka używa klawisza F12 jako nowego skrótu do folderu, którego niestety nie można zmienić. Jeśli używasz tego w systemie Windows XP, skorzystasz z nowego przycisku paska narzędzi, który dodaje. W systemie Windows Vista nie ma widocznego interfejsu użytkownika, ale działa doskonale.

Aby zainstalować to poprawnie, musisz zamknąć wszystkie okna Eksploratora Windows, a następnie wybrać Uruchom jako administrator z menu prawego przycisku myszy.

1628329740 880 Skrot do tworzenia nowego folderu w Eksploratorze Windows

Po zainstalowaniu powinien natychmiast zacząć działać… wystarczy nacisnąć F12, aby otworzyć okno dialogowe nowego folderu. Jeśli przytrzymasz klawisz Shift i naciśniesz Enter po wpisaniu nazwy folderu, natychmiast przejdzie do folderu, co uważam za bardzo przydatne.

1628329740 289 Skrot do tworzenia nowego folderu w Eksploratorze Windows

W systemie Windows XP otrzymasz również przycisk Nowy folder.

1628329740 37 Skrot do tworzenia nowego folderu w Eksploratorze Windows

Będziesz musiał przewinąć prawie do dołu strony, aby znaleźć pobrany instalator.

Pobierz bxNewFolder z Baxbex.com

Czy ten post był pomocny?