Skip to content

Spotify teraz wykorzystuje Twoje nawyki słuchania, aby znaleźć bilety na koncerty – Recenzja Geek

27 de czerwiec de 2022
8c4782b5 1024x576 1

Strona wydarzeń na żywo Spotify na iPhonie

Spotify całkowicie przebudowało swoje centrum koncertowe, zamieniając je w potężne narzędzie do wyszukiwania koncertów o nazwie Wydarzenia na żywo. Ten kanał, który można znaleźć, wyszukując „Wydarzenia na żywo” w Spotify, wykorzystuje Twoje nawyki słuchania, aby znaleźć bilety na koncerty i informacje o nadchodzących koncertach.

Stary Concerts Hub radził sobie zaskakująco dobrze w 2020 i 2021 roku, głównie ze względu na zwrot w kierunku wirtualnych koncertów i wydarzeń. Ale Spotify interesowały głównie dane użytkowników — w jaki sposób ludzie korzystają z Concerts Hub? To, czego się nauczyli, wpłynęło na rozwój wydarzeń na żywo, które rozwiązują niektóre problemy zaobserwowane przez badaczy Spotify.

Zepsuta aplikacja była jednym z większych problemów zaobserwowanych przez Spotify. Jak wyjaśnił Sam Sheridan, menedżer produktu ds. wykrywania wydarzeń na żywo, użytkownicy często widzieli wydarzenie w ConcertsHub i natychmiast sprawdzali je w przeglądarce. Wydarzenia na żywo zmniejszają to tarcie, oferując informacje o koncercie bezpośrednio w aplikacji Spotify.

Żeby było jasne, Spotify nie sprzedaje biletów bezpośrednio klientom. Po prostu działa jako pośrednik dla TicketMaster, AXS, DICE, Eventbrite, See Tickets i innych. Ale biorąc pod uwagę, jak okropne są te usługi na koncertach reklamowych, Spotify wyraźnie robi tutaj coś pożytecznego.

Wraz z nową kartą Wydarzenia na żywo, Spotify twierdzi, że będzie teraz wysyłać alerty dla artystów koncertujących. Jeśli odtworzysz piosenkę artysty, który zbliża się do twojego lasu, możesz zobaczyć wyskakujące okienko reklamujące koncert.

Źródło: Spotify

Czy ten post był pomocny?