Skip to content

Stabilna dyfuzja 2 już jest, ale nie wszyscy są zadowoleni

26 de listopad de 2022
Tileable Stable Diffusion

Tileable Stable Diffusion z podpowiedzią „fale w oceanie, surfer na fali”

Sztuczna inteligencja to najgorętszy trend 2022 roku, a wszystko to dzięki modelom takim jak DALL-E i Stable Diffusion. Korzystając z nich, możesz generować niesamowicie realistyczne obrazy napędzane sztuczną inteligencją. Stable Diffusion 2 zostało oficjalnie wydane, przynosząc kilka ulepszeń — i najwyraźniej osłabione w innych aspektach.

Największe ulepszenia Stable Diffusion 2 zostały zgrabnie podsumowane przez Stability AI, ale w zasadzie możesz spodziewać się dokładniejszych podpowiedzi tekstowych i bardziej realistycznych obrazów. Modele zamiany tekstu na obraz są trenowane przy użyciu nowego kodera tekstu (OpenCLIP) i są w stanie generować obrazy 512×512 i 768×768.

Inne modele również znacznie się poprawiają, w tym skaler, który może teraz generować znacznie dokładniejsze obrazy, oraz model głębi do obrazu, który może generować nowe obrazy przy użyciu zarówno tekstu, jak i istniejącego obrazu. Istnieje również model do malowania, który może zamieniać części obrazu, aby wygenerować zupełnie nowy obraz.

Nowa aktualizacja ma jednak pewne wady. Użytkownicy skarżyli się, że nowa wersja Stable Diffusion utrudnia generowanie treści NSFW, a także grafiki imitującej styl prawdziwego artysty, przez co niektórzy twierdzą, że nowa wersja została „znerfiona”. Biorąc pod uwagę ostrą krytykę sztucznej inteligencji za jej możliwości tworzenia prawdziwie wyglądających fałszywych obrazów, nie byłoby zaskoczeniem, gdyby model celowo odchodził od tworzenia obrazów, które mogłyby powodować problemy.

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do nowej wersji Stable Diffusion 2, sprawdź więcej informacji na GitHub.

Źródło: Stability AI, Engadget

Czy ten post był pomocny?