Skip to content

Stara i brzydka konsola do gier? Spróbuj przywrócić go za pomocą LEGO. – Recenzja maniaka

27 de marzec de 2023
e9dd3e57 1024x576 1

Kostka LEGO leżąca na stole obok gry LEGO Star Wars.

Ze względu na zawyżony i idiotyczny rynek kolekcjonerski trudno jest znaleźć konsolę do gier retro w przyzwoitej cenie bez jakiejś paskudnej wady. Na szczęście większość problemów ma charakter kosmetyczny. A jeśli nie masz nic przeciwko włożeniu trochę pracy, możesz przebudować obudowę konsoli, używając tylko klocków LEGO.

W niedawnym filmie na YouTube Peter Knetter pokazuje krok po kroku (i chaotyczny) proces odbudowy konsoli Nintendo Gamecube za pomocą klocków LEGO. Efektem końcowym jest LEGO Gamecube, który zawiera całą oryginalną elektronikę — w pełni funkcjonalną konsolę, która odtwarza oryginalne dyski Gamecube bez żadnych dziwnych hacków ani obejść.

  • Knetter zbudował również płytę czołową LEGO I Przyciski LEGO do kontrolera Gamecube. Wygląda to niewygodnie, ale nie mogę zaprzeczyć, że jest fajne. I nie może być gorszy niż te stare gamepady innej marki.

    Żeby było jasne, to nie ten Pierwszy konsola do gier z renowacją LEGO. Jak Gizmodo zauważa, że ​​Retro Stash Repairs niedawno zbudowało obudowę LEGO dla Game Boy Advance SP, a kilka osób zamieniło zestaw LEGO NES w grywalną konsolę (chociaż nie jestem pewien, czy to się liczy jako renowacja).

    W każdym razie nic nie stoi na przeszkodzie, aby zbudować obudowę LEGO dla swoich starych konsol do gier. Wszystko, czego potrzebujesz, to mnóstwo klocków LEGO i kupa wolnego czasu — dobra, może to jest trudniejsze, niż myślałem.

    Źródło: Peter Knetter za pośrednictwem Gizmodo

    Czy ten post był pomocny?