Skip to content

Steam Beta dla ChromeOS jest tuż za rogiem – Recenzja Geek

23 de wrzesień de 2022
f78c23fe 1024x576 1

Steam działający w systemie operacyjnym Chrome

Po raz pierwszy usłyszeliśmy o Steamie dla Chrome OS w 2020 roku, ale oto jesteśmy ponad dwa lata później i wciąż nie jest do końca gotowy. Google wypuściło pierwszą wersję Steam na ChromeOS alfa na początku tego roku, ale teraz wygląda na to, że może nadejść oficjalna wersja beta, umożliwiająca dostęp większej liczbie graczy.

Pierwsza kompilacja Alpha Steam dla ChromeOS została dostarczona z dołączonymi ciągami. Większość Chromebooków nie była wystarczająco wydajna, aby go uruchomić i musiała mieć co najmniej 8 GB pamięci RAM, nie wspominając o innych wymaganiach sprzętowych. Trzeba było też uruchomić maszynę w kanale ChromeOS Dev, co nie zawsze jest najlepszym wyborem.

Według 9do5Google, który zauważył dużą zmianę w kodzie Chromium Gerritcode, wkrótce rozpocznie się szersze wsparcie i testy beta. Google jest gotowy, aby w końcu przenieść Steam z wersji alfa na beta, umożliwiając większej liczbie graczy korzystanie z niego na swoich zdolnych Chromebookach.

Chociaż nie wygląda na to, że wymagania sprzętowe znikną w najbliższym czasie, umożliwienie Steam dla ChromeOS pracy na kanale beta to wielka sprawa, ponieważ wersja beta jest znacznie bardziej stabilna niż wersje deweloperskie lub Canary. Znacznie więcej osób korzysta z kanału beta, a wkrótce będą mieli dostęp do Steam.

Kilka komentarzy na temat Gerrita sugeruje krótkie opóźnienie w wydaniu Steama do wersji beta, ale jasne jest, że Google przygotowuje się do jego wprowadzenia. Nie jesteśmy pewni, kiedy oficjalnie się pojawi, więc czekaj na więcej szczegółów.

przez 9to5Google

Czy ten post był pomocny?