Skip to content

Steam żegna się z Windows 7 i 8

28 de marzec de 2023
Steam winter sale

Zimowa wyprzedaż Steam

Windows 7 został wydany w 2009 roku, podczas gdy Windows 8 został wydany w 2012 roku. Ten pierwszy miał świetną passę, a drugi nie tak bardzo, ale oba systemy operacyjne działały długo. Teraz Steam żegna się z obydwoma systemami operacyjnymi.

Valve ogłosiło, że od 2024 roku Steam przestanie działać na komputerach z systemem Windows 7, Windows 8 lub Windows 8.1. Klient Steam nie będzie działał w tych wersjach systemu Windows od 1 stycznia, a jeśli chcesz nadal korzystać ze Steam, będziesz musiał zaktualizować swój komputer do systemu Windows 10 lub Windows 11.

Zgodnie z informacją o wsparciu wiele funkcji Steam opiera się na wbudowanej wersji przeglądarki Google Chrome. Google już zakończyło obsługę Chrome w systemach Windows 7 i 8 na początku tego roku — od Chrome 110 potrzebujesz teraz systemu Windows 10 lub nowszego, aby korzystać z przeglądarki Google. Ponadto systemy Windows 7 i 8 nie są teraz w pełni obsługiwane przez firmę Microsoft, więc nie jest zaskakujące, że pojawia się coraz więcej aplikacji i usług.

Jeśli ta decyzja dotyczy Ciebie, prawdopodobnie Twój komputer z systemem Windows 7 może działać w systemie Windows 10. Obsługa systemu Windows 11 jest nieco bardziej skomplikowana, ale warto ją sprawdzić, jeśli mimo to planujesz zmienić komputer. Zawsze jest też Linux.

Źródło: Wsparcie Steam

Czy ten post był pomocny?