Skip to content

Street View w Mapach Google może teraz zabrać telefon z powrotem w czasie — recenzja Geek

29 de maj de 2022
55ee7a85 1024x576 1

Czy możesz uwierzyć, że minęło 15 lat od uruchomienia Google Street View? Aby uczcić tę rocznicę, Google umożliwi Ci teraz cofnięcie się w czasie, korzystając ze Street View w aplikacji Mapy Google. Wystarczy, że klikniesz lokalizację w Street View, wybierzesz „zobacz więcej dat” i poczujesz się starzejący.

Google twierdzi, że obecnie istnieje „220 miliardów zdjęć Street View z ponad 100 krajów i terytoriów”. Większość lokalizacji, w szczególności ulic i pomników, jest dostępna w Street View dzięki niezliczonej ilości pracy i postępowi technologicznemu.

  • Być może widziałeś te samochody Street View jeżdżące po Twojej okolicy — to nie jedyny sposób, w jaki Google otrzymuje te zdjęcia! Niektóre zdjęcia Street View pochodzą z grzbietów wielbłądów lub arktycznych skuterów śnieżnych. To skomplikowany proces.

    Tak więc, wraz z nową funkcją „podróży w czasie” (która wcześniej zadebiutowała na komputerze), Google wprowadza również nowy system kamer Street View. Waży zaledwie 15 funtów i jest wielkości kota. Posiada również dwa ramiona do fotografowania z ręki, można je przymocować dokażdy samochód i ma odłączane komponenty do takich rzeczy jak LiDAR (do mapowania głębi i tym podobne).

    Mapy Google powinny oferować opcję „zobacz więcej dat” po dotknięciu lokalizacji w Street View na telefonie. Jeśli nie, po prostu zaktualizuj Mapy i spróbuj ponownie. Ta funkcja działa zarówno na Androidzie, jak i na iOS.

    Źródło: Google

    Czy ten post był pomocny?