Skip to content

Stupid Geek Tricks: Jak sprawić, by Mac OS X stał się dziwny?

17 de lipiec de 2021
crazymacscreen 5

Oto naprawdę głupia sztuczka dla maniaków dla użytkowników komputerów Mac: Możesz sprawić, że OS X straci rozum, minimalizując okno za pomocą szybkiego pomiaru czasu i polecenia terminala.

Tę sztuczkę po raz pierwszy pokazał mi kilka dni temu nasz własny pisarz Mac guru, Alex Layne, ale w końcu zabrałem się do napisania jej dla reszty z was. Cieszyć się!

Spraw, aby OS X stał się dziwny

Sztuczka, aby to zadziałało, to najpierw otworzyć okno terminala, a następnie wpisać Killall Dock, ale nie naciskaj klawisza Enter i upewnij się, że używasz wielkiej litery, ponieważ w tym poleceniu rozróżniana jest wielkość liter.

1626535665 361 Stupid Geek Tricks Jak sprawic by Mac OS X stal

Teraz przejdź do innego okna, przytrzymaj klawisz Shift i kliknij przycisk minimalizacji. Zauważ, że działa to tylko wtedy, gdy masz włączony efekt Dżin dla minimalizacji Docka.

1626535665 900 Stupid Geek Tricks Jak sprawic by Mac OS X stal

Musisz szybko Cmd + Tab z powrotem do okna Terminal, a następnie naciśnij klawisz Enter. Spowoduje to, że okno przestanie minimalizować w połowie.

1626535665 331 Stupid Geek Tricks Jak sprawic by Mac OS X stal


Naprawdę szaloną rzeczą jest to, że możesz kontynuować interakcję z oknem — nawet przeglądać lub robić wszystko, co normalnie robisz.

1626535665 404 Stupid Geek Tricks Jak sprawic by Mac OS X stal

Włóż to z powrotem do normy

Aby przywrócić normalne okno, przełącz się na nie, a następnie użyj polecenia Minimalizuj z menu. Okno zminimalizuje się jak zwykle, a następnie możesz je przywrócić.

1626535666 617 Stupid Geek Tricks Jak sprawic by Mac OS X stal

Oczywiście najlepszym sposobem na użycie tej sztuczki jest sytuacja, gdy ktoś inny pozostawia swojego Maca bez opieki – pomyśli, że jego komputer oszalał.

Czy ten post był pomocny?