Skip to content

Stwórz własną funkcję „Wstaw hiperłącze” w dowolnej aplikacji za pomocą AutoHotkey

28 de lipiec de 2021
image447

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z programu Microsoft Word lub programu Windows Live Writer, prawdopodobnie wiesz, jak wyróżnić tekst, a następnie użyć skrótu klawiaturowego Ctrl+K, aby przekonwertować ten tekst na hiperłącze. Jeśli pracujesz w edytorze tekstu, nie jest to takie proste… aż do teraz.

To, co zrobiliśmy, to stworzenie skryptu AutoHotkey, który automatyzuje proces tworzenia linku, i zademonstrujemy go za pomocą edytora postów WordPress, choć nie jest to jedyne miejsce, w którym możesz użyć tej techniki.

Korzystanie z naszej nowej funkcji „Wstaw hiperłącze”

Najpierw założymy, że adres URL został już skopiowany do schowka, a następnie po prostu zaznaczysz tekst, który chcesz przekształcić w łącze — oczywiście zakładając, że znajdujesz się w widoku HTML, ponieważ nie chcesz to zrobić w edytorze wizualnym.

Teraz naciśniesz klawisz skrótu, który wybrałeś — w naszym przykładzie używamy Alt + 9, ponieważ jest to rzadko używane przez cokolwiek innego…

1627481674 207 Stworz wlasna funkcje „Wstaw hiperlacze w dowolnej aplikacji za pomoca

I tak po prostu tekst zostaje zastąpiony hiperłączem zawierającym adres URL, który miałeś w schowku.


Uwaga: Oczywiście w edytorze WordPress zawsze możesz użyć skrótu klawiszowego Alt+Shift+A, który uruchomi okno dialogowe umożliwiające wprowadzenie linku, ale używamy tego tylko jako przykładu — chociaż możesz zauważ, że nasza metoda wymaga tylko jednego naciśnięcia klawisza.

1627481674 278 Stworz wlasna funkcje „Wstaw hiperlacze w dowolnej aplikacji za pomoca

Tworzenie funkcji „Wstaw hiperłącze”

Aby utworzyć funkcję dla siebie, utwórz nowy skrypt AutoHotkey, dodaj następujące elementy do istniejącego skryptu lub pobierz plik na dole i uruchom go. Oczywiście zakładamy, że już masz AutoHotkey zainstalowany.

!9::
{
Sen, 100
clipurl := schowek
Wyślij ^c
Sen, 50
clipurl := „” . schowek . „
SendInput {Raw}%clipurl%
schowek := clipurl
clipurl =;
Powrót
}

Oto, jak to działa… zauważysz, że używamy Alt+9 jako skrótu klawiaturowego, ale możesz dostosować to do czegokolwiek innego.

Pierwsza linia wewnątrz nawiasów zatrzymuje skrypt na 1/10 sekundy, aby upewnić się, że zwolniłeś klawisz skrótu, a następnie clipurl := linia schowka kopiuje bieżący schowek (adres URL) do zmiennej, aby zapisać na później . Gdy to zrobisz, skrypt automatyzuje kopiowanie zaznaczenia do schowka za pomocą Ctrl+C, składa łącze, a następnie wkleja całość z powrotem do aplikacji, zastępując bieżący tekst w procesie. Ostatni krok przywraca schowek do stanu sprzed uruchomienia polecenia.

Pobierz skrypt AutoHotkey „Wstaw hiperłącze”

Czy ten post był pomocny?