Skip to content

Stwórz własną powłokę GNOME: 10 rozszerzeń powłoki GNOME do zainstalowania

30 de lipiec de 2021
1627653702 image67

Powłoka GNOME została skrytykowana za brak wielu znanych funkcji występujących w GNOME 2, ale możesz dodać je samodzielnie za pomocą rozszerzeń. Jeśli zainstalowałeś powłokę GNOME i nie spodobał ci się, nie odpisuj tego, dopóki nie wypróbujesz niektórych rozszerzeń.

Jeśli używasz Ubuntu, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym instalacji powłoki GNOME i rozpoczęcia pracy. Powłoka GNOME jest domyślnym pulpitem w Fedorze i powinna być dostępna w większości repozytoriów pakietów dystrybucji.

Instalowanie rozszerzeń

Możesz zainstalować rozszerzenia z from Witryna rozszerzeń GNOME za pomocą kilku kliknięć — nie są wymagane żadne kreatory wiersza poleceń.

Aby zainstalować rozszerzenie, otwórz jego stronę i ustaw suwak na jego stronie na „Włączone”. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie instalacji.

1627653699 558 Stworz wlasna powloke GNOME 10 rozszerzen powloki GNOME do zainstalowania

Zarządzaj swoimi rozszerzeniami na karcie Zainstalowane rozszerzenia w witrynie Rozszerzenia GNOME.

1627653699 223 Stworz wlasna powloke GNOME 10 rozszerzen powloki GNOME do zainstalowania


W GNOME 3.2 dodano obsługę instalowania rozszerzeń ze strony internetowej, więc będziesz musiał zaktualizować GNOME, jeśli nie możesz zainstalować rozszerzeń ze strony internetowej. Yry aktualizuje do najnowszej wersji swojej ulubionej dystrybucji Linuksa, aby łatwo uzyskać najnowszą wersję GNOME.

Menu aplikacji

Rozszerzenie menu aplikacji dodaje menu aplikacji podobne do GNOME 2 do górnego paska. Ponieważ tak wielu użytkowników nie ma tej funkcji w GNOME 3, nic dziwnego, że jest tak popularna.

1627653700 861 Stworz wlasna powloke GNOME 10 rozszerzen powloki GNOME do zainstalowania

Dok

Rozszerzenie Dock zwalnia aplikacje dokujące z ekranu Działania i umieszcza je na pulpicie, umożliwiając uruchamianie nowych aplikacji i przełączanie się między nimi z pulpitu.1627653700 931 Stworz wlasna powloke GNOME 10 rozszerzen powloki GNOME do zainstalowania

Wskaźnik stanu miejsc

To rozszerzenie dodaje do panelu menu Miejsca, umożliwiając łatwe otwieranie różnych folderów w menedżerze plików GNOME — przywracając inną funkcję GNOME 2.

1627653700 683 Stworz wlasna powloke GNOME 10 rozszerzen powloki GNOME do zainstalowania

Fałszywy panel dolny

To rozszerzenie dodaje do pulpitu panel dolny podobny do GNOME 2, wraz z selektorem listy okien i przełącznikiem obszaru roboczego. Jeśli nie podoba ci się sposób działania powłoki GNOME, to rozszerzenie sprawi, że powłoka GNOME będzie nieco bardziej znajoma.

1627653700 191 Stworz wlasna powloke GNOME 10 rozszerzen powloki GNOME do zainstalowania

Alternatywne menu statusu

Rozszerzenie Alternative Status Menu zastępuje domyślne menu statusu GNOME na takie, które zawierają opcję Power Off. Chociaż prawdopodobnie powinno to być domyślne, jest to dobry przykład tego, jak rozszerzenia mogą zrekompensować postrzegane niedociągnięcia powłoki GNOME.

1627653701 350 Stworz wlasna powloke GNOME 10 rozszerzen powloki GNOME do zainstalowania

Wskaźnik odtwarzacza multimedialnego

Rozszerzenie Media Player Indicator umożliwia sterowanie odtwarzaczami multimedialnymi bezpośrednio z panelu. Działa tak samo, jak podobna funkcja dostępna na pulpicie Ubuntu Unity i obsługuje Rhythmbox, Banshee, Clementine i inne odtwarzacze multimedialne.

1627653701 717 Stworz wlasna powloke GNOME 10 rozszerzen powloki GNOME do zainstalowania

Windows Alt Tab

Domyślne zachowanie Alt-Tab powłoki GNOME grupuje okna w jedną ikonę aplikacji i pokazuje aplikacje ze wszystkich obszarów roboczych. To rozszerzenie sprawia, że ​​przełącznik Alt-Tab przełącza się między oknami w bieżącym obszarze roboczym, wyświetlając inną ikonę dla każdego okna.

1627653701 913 Stworz wlasna powloke GNOME 10 rozszerzen powloki GNOME do zainstalowania

Wskaźnik obszaru roboczego

Rozszerzenie Workspace Indicator dodaje ikonę wskaźnika do przełączania między obszarami roboczymi. Można to również zrobić z przeglądu działań lub za pomocą skrótów klawiaturowych Ctrl-Alt-Strzałka.

1627653701 881 Stworz wlasna powloke GNOME 10 rozszerzen powloki GNOME do zainstalowania

Ustawienia panelu

Jeśli używasz netbooka lub innego systemu z małym ekranem, zainstaluj rozszerzenie Panel Settings i ustaw górny panel na automatyczne ukrywanie. Windows zajmie cały ekran, maksymalnie wykorzystując możliwości ekranu.

1627653701 462 Stworz wlasna powloke GNOME 10 rozszerzen powloki GNOME do zainstalowania

Możesz także przenieść panel na dół ekranu za pomocą opcji Edge w tym rozszerzeniu.

Usuń ułatwienia dostępu

Powłoka GNOME zawsze wyświetla ikonę menu ułatwień dostępu na panelu. Niekoniecznie jest to złe ustawienie domyślne — ale jeśli nigdy nie korzystasz z menu ułatwień dostępu, możesz się go pozbyć i zmniejszyć bałagan w interfejsie. Rozszerzenie Usuń ułatwienia dostępu ukrywa tę ikonę.

1627653702 70 Stworz wlasna powloke GNOME 10 rozszerzen powloki GNOME do zainstalowania

To tylko mała migawka wielu rozszerzeń dostępnych dla GNOME SHell. Zapraszam do przeglądania galerii rozszerzeń i wybierania własnych ulubionych.

Czy ten post był pomocny?