Skip to content

Stwórz własną Windows DreamScene za pomocą Windows Live Movie Maker

27 de lipiec de 2021
sshot452

Dla niektórych użytkowników zmiana tapety pulpitu systemu Windows na osobiste zdjęcie jest jednym z pierwszych zadań po nowej instalacji. Dzisiaj zamiast używać zdjęcia, przyjrzymy się, jak utworzyć osobisty film za pomocą programu Windows Live Movie Maker, a następnie ustawić go jako Windows DreamScene.

Windows DreamScene to narzędzie dostępne tylko w Vista Ultimate, które pozwala użytkownikom ustawić wideo jako tapetę pulpitu. Ostatnio przyjrzeliśmy się sposobom ustawienia wideo jako tapety pulpitu za pomocą VLC Media Player i sposobu włączenia Windows DreamScene w dowolnej wersji systemu Windows 7 lub Vista. Teraz nadamy DreamScene osobisty charakter dzięki Windows Live Movie Maker.

Instalacja

Pobierz i zainstaluj program Windows Live Movies Maker. Samo oprogramowanie jest dostarczane w pakiecie w ramach Windows Live Essentials. Jednak nie musisz instalować żadnego z programów, których możesz nie chcieć. Link do pobrania znajdziesz poniżej.

Na ekranie Już prawie gotowe usuń zaznaczenie pól obok niechcianych opcji przed naciśnięciem przycisku Kontynuuj.

1627396258 353 Stworz wlasna Windows DreamScene za pomoca Windows Live Movie Maker

Otwórz program Windows Live Movie Maker i dodaj klip wideo, wybierając przycisk Dodaj filmy i zdjęcia na karcie Strona główna lub przeciągając i upuszczając klip na scenorys.

1627396259 629 Stworz wlasna Windows DreamScene za pomoca Windows Live Movie Maker


Pierwszą rzeczą, którą zrobimy, jest edycja naszego wideo, wycinając niechciane sekcje. Możesz poruszać się po filmie, przeciągając suwak w scenorysie, suwak pod oknem podglądu lub jedną klatkę naraz za pomocą przycisków Następna klatka / Poprzednia klatka.

1627396259 873 Stworz wlasna Windows DreamScene za pomoca Windows Live Movie Maker

Możesz usunąć niechciane porcje na dwa sposoby. Podziel wideo i usuń sekcje lub Przytnij wideo i zachowaj obszar w obrębie przycięcia. Aby podzielić wideo na sekcje, przesuń suwak podglądu do miejsca w klipie wideo, w którym chcesz go podzielić, i wybierz Podziel.

1627396259 894 Stworz wlasna Windows DreamScene za pomoca Windows Live Movie Maker

Wybierz tę niechcianą sekcję i kliknij Usuń.

1627396259 842 Stworz wlasna Windows DreamScene za pomoca Windows Live Movie Maker

Jeśli chcesz „Przyciąć” wideo i zachować obszar w obrębie przycięcia, wybierz przycisk Przytnij na wstążce.

1627396259 329 Stworz wlasna Windows DreamScene za pomoca Windows Live Movie Maker

Przeciągnij suwaki pod oknami podglądu, aby wybrać miejsce, które chcesz zachować. Obszar poza suwakami zostanie usunięty z filmu. Obszar wewnątrz to sekcja, która jest przechowywana w filmie. Ponieważ nasza DreamScene będzie wielokrotnie zapętlać, spróbuj przyciąć początek i koniec wideo w taki sposób, aby odtwarzanie było jak najbardziej płynne.

1627396260 48 Stworz wlasna Windows DreamScene za pomoca Windows Live Movie Maker

Audio

Jeśli chcesz usunąć lub zmniejszyć dźwięk w tle, wybierz kartę Edytuj, a następnie przycisk Głośność wideo. Przesuń suwak maksymalnie w lewo, aby wyciszyć wszystkie dźwięki.

1627396260 449 Stworz wlasna Windows DreamScene za pomoca Windows Live Movie Maker

Jeśli chcesz, możesz dodać muzykę do klipu. Kliknij przycisk Dodaj muzykę na karcie Strona główna i wybierz Dodaj muzykę.


Uwaga: Jeśli chcesz dodać muzykę i nie chcesz odtwarzać dźwięku z samego wideo, wycisz dźwięk przed dodaniem muzyki.

1627396260 550 Stworz wlasna Windows DreamScene za pomoca Windows Live Movie Maker

Zobaczysz ścieżkę muzyczną dodaną do Twojego projektu w scenorysie. Możesz włączać i wyłączać muzykę, wybierając opcje na wstążce.

1627396260 19 Stworz wlasna Windows DreamScene za pomoca Windows Live Movie Maker

Kiedy skończysz, jesteś gotowy do wyprowadzenia wideo. Wybierz ikonę w lewym górnym rogu, a następnie wybierz Zapisz film i kliknij jedną z opcji. Ponieważ używamy naszego wideo jako tapety na pulpit, najlepiej wybrać opcję Standard, panoramiczny lub jedną z opcji HD (jeśli nagrałeś w wysokiej rozdzielczości). Wszystkie filmy są eksportowane jako pliki WMV, dzięki czemu będą działać jako DreamSceny. 1627396260 608 Stworz wlasna Windows DreamScene za pomoca Windows Live Movie Maker

Włącz DreamScene

Teraz jesteśmy gotowi, aby ustawić nasz film jako tapetę. Najpierw musisz zainstalować małą aplikację o nazwie DreamScene Activator. To bezpłatne przenośne narzędzie włącza DreamScene zarówno w 32, jak i 64-bitowych wersjach systemu Windows 7. Po włączeniu możemy wyprowadzić plik WMV, który utworzyliśmy w programie Windows Live Movie Maker jako tapetę pulpitu.

Pobierz i wyodrębnij aktywator DreamScene dla systemu Windows 7. Link do pobrania znajdziesz poniżej. Po wyodrębnieniu musisz uruchomić aplikację jako administrator. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy plik .exe i wybierz Uruchom jako administrator.

1627396260 821 Stworz wlasna Windows DreamScene za pomoca Windows Live Movie Maker

Kliknij przycisk Włącz DreamScene. Spowoduje to ponowne uruchomienie Eksploratora Windows.

1627396261 490 Stworz wlasna Windows DreamScene za pomoca Windows Live Movie Maker


Po włączeniu DreamScene kliknij prawym przyciskiem myszy plik WMV i wybierz Ustaw jako tło pulpitu.

1627396261 872 Stworz wlasna Windows DreamScene za pomoca Windows Live Movie Maker

I ciesz się Windows DreamScene.

1627396261 634 Stworz wlasna Windows DreamScene za pomoca Windows Live Movie Maker

Jeśli tekst pod ikonami jest zaciemniony, kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie i wybierz Personalizuj.

1627396261 503 Stworz wlasna Windows DreamScene za pomoca Windows Live Movie Maker

Następnie wybierz Tło pulpitu.

1627396261 717 Stworz wlasna Windows DreamScene za pomoca Windows Live Movie Maker

Wybierz Wypełnij jako pozycję obrazu i Zapisz przed wyjściem. Po wprowadzeniu tych zmian konieczne będzie ponowne uruchomienie DreamScene.

1627396261 511 Stworz wlasna Windows DreamScene za pomoca Windows Live Movie Maker

Teraz będziesz mógł czytać swoje ikony i cieszyć się pokazem. Po wypełnieniu DreamScene po prostu przełącz się z powrotem na starą tapetę.

1627396261 599 Stworz wlasna Windows DreamScene za pomoca Windows Live Movie Maker

Wniosek

To naprawdę fajny sposób na przeniesienie akcji na pulpit systemu Windows, dodając jednocześnie swój własny kreatywny akcent. Nie potrzebujesz długiego ani pełnego akcji filmu. Krótkie i proste wideo, które można łatwo zapętlić, jest idealne. Możesz spróbować czegoś takiego jak fale toczące się na plaży, lokalny strumień lub ogień w kominku. Nie musisz także używać programu Windows Live Movie Maker do tworzenia wideo. Jednak używany plik wideo musi być w formacie WMV lub MPG. Czy stworzyłeś własną DreamScene? Daj nam znać w komentarzach.

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem programu Windows Live Movie Maker, możesz zapoznać się z naszą szczegółową recenzją programu WLMM.

Pobierz aktywator DreamScene

Pobierz Podstawy Windows Live

Czy ten post był pomocny?