Skip to content

Stwórz własne świąteczne lampki LED ze starymi butelkami

7 de lipiec de 2021
00banner1

Kto musi kupować światła kupione w sklepie? Oto świetny projekt dla maniaków na święta, który można dość łatwo połączyć z rzeczami, które większość maniaków już ma.

Mój przyjaciel, Chris „Groff” Groff, wpadł na świetny pomysł, aby popracować nad świątecznymi lampkami, używając rzeczy, które leżały dookoła, a kilka godzin później sprawy okazały się naprawdę dość geekowskie.

Materiały

1625640418 201 Stworz wlasne swiateczne lampki LED ze starymi butelkami

  • Światła świąteczne; użyliśmy Zasilany przez USB zestaw białych diod LED firmy ThinkGeek
  • Butelki; użyliśmy 3/4 a przypadek Bawlsa, również od ThinkGeek
  • Folia aluminiowa
  • Taśma; najlepiej sprawdza się cienka taśma dwustronna
  • Jakiś cienki sznurek; Użyłem naprawdę wytrzymałej nici do latawca, ale możesz użyć plecionej żyłki
  • Trochę wytrzymałej liny; użyliśmy trochę dodatkowej Cat5e, którą leżeliśmy?
  • Cięższa taśma, taka jak elektryczna lub kanałowa; alternatywnie można użyć 2-litrowych kapsli
  • Nożyce
  • Szczypce półokrągłe, czy tylko długopis

Przygotowanie butelek

Skończyło się na tym, że użyliśmy butelek Bawls, ponieważ Groff był fanem ciemnoniebieskiego koloru i przypadkiem miał ich skrzynkę leżącą dookoła, ale oczywiście możesz użyć dowolnej butelki.

02-folia w butelce

Najpierw wyściełaliśmy wewnętrzną szyjkę butelek folią aluminiową, aby skierować światło w dół. Wycinamy małe kawałki folii o wymiarach 1”x 2”, zwijamy je ciasno, przyczepiamy taśmą z tyłu i umieszczamy w szyjce butelki.

03-szyjka do butelki

Pamiętaj, aby zwijać je błyszczącą stroną do środka. Niech grawitacja wklei rolkę do środka, a następnie za pomocą długopisu lub palca powoli rozwijaj folię. Potrzeba dwóch na butelkę, a posiadanie szczypiec z wąskimi końcówkami pomaga włożyć je dokładniej, jeśli masz problemy.

04-węzeł nad szyjką butelki


Następnie owijamy trochę cienkiego sznurka wokół butelek, aby je powiesić. Miałem trochę wytrzymałej nici do latawca, ale pleciona żyłka jest tania i działa równie dobrze. związałem węzeł zawiesia na butelki, który jest zaprojektowany tak, aby mieścił się pod krawędzią butelki i jest bardzo wytrzymały.

05-zaciśnięcie węzła

Nazywa się to również węzłem dzbankowym, ale możesz użyć czegokolwiek innego, co utrzyma ciężar. Użyliśmy 30-calowych sznurków, a następnie dostosowaliśmy nadmiar, aby zrobić pętelki o równych rozmiarach, na których można je powiesić.

Odkładanie i wieszanie świateł

Jak wspomniano powyżej, użyliśmy ciągu białych diod LED USB (z thinkgeek.com), ponieważ działały dobrze z niebieskimi butelkami Bawls, ale działają wszystkie rodzaje świateł. Wrzuciliśmy światła do butelek i przykleiliśmy je taśmą.

06-ustawianie świateł

Coś, co odkryliśmy z perspektywy czasu, to to, że standardowe 2-litrowe zakrętki do butelek pasują do końcówek, jeśli mocno naciskasz, więc warto o tym pamiętać, aby uniknąć taśmy.

Ustanowiono 07-cat5e

Zdarzyło nam się, że wisiała szpula Cat5e, więc użyliśmy jej do zawieszenia świateł i łatwego transportu. Rozstawiliśmy butelki i przeciągnęliśmy kabel przez zapętlony sznurek.

08-wycięcie w cat5e

Wycięliśmy kilka nacięć, aby pętle mogły się w nich osadzić, a następnie przykleiliśmy je taśmą, aby się nie poruszały. Upewnij się, że trzymasz je wystarczająco blisko, aby przewody lampek nie obciążały ich zbytnio.

Wynik końcowy

09-zakończone światła włączone

Jak widać, cały ten huk wydaje się trochę kłopotliwy, więc Cat5e naprawdę pomaga podczas przenoszenia. I oczywiście oto, jak wyglądają w ciemności:

10-zakończone światła wyłączone


Są idealne do zawieszenia na ganku, wokół biurka, a może wzdłuż ścian kabiny.

Dodatkowe punkty geek: Możesz zmodyfikować naszą konfigurację za pomocą Rzutki LED, przyklejając je taśmą do wewnętrznej strony zakrętki, a w efekcie otrzymujemy pojedyncze butelki, które nie są obciążone drutami. Idealny na choinki i na szerszą skalę!

Czy ten post był pomocny?