Skip to content

Surface Duo jest teraz telefonem z systemem Windows, dzięki oddanemu wentylatorowi – Recenzja Geek

14 de marzec de 2022
c2b5fbd9 1024x576 1

Mimo wszystkich swoich wad, których jest wiele, Surface Duo to wciąż bardzo szczególne urządzenie. Wszystko sprowadza się do tego logo Windows – cichego przypomnienia, że ​​w pewnym momencie telefony z systemem Windows były alternatywą dla Androida i iOS. Ale Surface Duo nie jest prawdziwym telefonem z systemem Windows. Przynajmniej nie bez hakowania.

Gustave Monce, programista i fan Windows Phone, z powodzeniem zainstalował system Windows 11 na urządzeniu Surface Duo. To imponujący wyczyn, chociaż Windows wciąż jest nieco temperamentny w Duo. Podstawowe funkcje, takie jak sterowanie dotykowe, kamery i sieć, nadal nie działają.

Instalacja systemu Windows 11 na urządzeniu Surface Duo jest dość łatwa, zakładając, że możesz postępować zgodnie z instrukcjami. Ale musisz dokonać kilku poświęceń, aby wszystko działało; jest to system podwójnego rozruchu, co oznacza, że ​​​​musisz podzielić marne 128 GB pamięci Duo na dwa bloki 64 GB. Musisz także połączyć Duo z komputerem za każdym razem, gdy chcesz uruchomić system Windows.

Gustave opublikował pełny przewodnik po instalacji na GitHub. Pamiętaj, że Twój Surface Duo może się zepsuć, jeśli uda Ci się coś schrzanić. Ponadto zainstalowanie systemu Windows 11 na urządzeniu Surface Duo prawie na pewno unieważni jego gwarancję.

Warto zauważyć, że Gustave Monce jest zaangażowany w Lumia WOA, społeczność fanów, której celem jest wprowadzenie systemów Windows 10 i Windows 11 na stare urządzenia Nokia Lumia. Jeśli masz stary telefon z systemem Windows, być może nadszedł czas, aby zmienić go w mobilny komputer PC.

Źródło: Gustave Monce przez The Verge

Czy ten post był pomocny?