Skip to content

Świetne ekrany dotykowe OLED firmy Samsung trafią do laptopów

26 de styczeń de 2023
Photo 2 Samsung Display s Large sized OCTA Technology Embedded Panel

Dotykowy ekran OLED Samsunga

Samsung często wyznacza trendy, jeśli chodzi o ekrany, a teraz przesuwa kopertę jeszcze dalej. Firma właśnie ogłosiła opracowanie dotykowych wyświetlaczy OLED on-cell do użytku w laptopach.

Samsung Display ogłosił, że rozpocznie masową produkcję pierwszych na świecie wyświetlaczy OCTA (skrót od On-Cell Touch AMOLED) do użytku w laptopach. Samsung jako pierwszy wyprodukował masowo ekrany dotykowe OCTA w 2010 roku, więc zdecydowanie nie jest niespodzianką, że firma robi kolejny naturalny krok, ponieważ laptopy OLED stają się coraz bardziej popularne.

Są już laptopy AMOLED z multitouch, więc czym różni się oferta Samsunga? Zasadniczo obecne ekrany dotykowe w laptopach wymagają digitizera, aby działały, co ostatecznie zwiększa grubość samego panelu. Wyświetlacz OCTA ma czujniki dotykowe osadzone bezpośrednio w panelu, co eliminuje potrzebę stosowania oddzielnego digitizera. To z kolei zmniejszy grubość i ramki laptopa, zapewniając, że będzie wyglądał tak smukły i świeży, jak to tylko możliwe.

Prawdopodobnie zobaczymy laptopy korzystające z tej technologii w nadchodzących miesiącach. Jest szansa, że ​​możemy nawet zobaczyć debiut Samsunga z tą technologią w nadchodzącej ofercie laptopów.

Czy ten post był pomocny?