Skip to content

Synchronizacja zakładek online i przeglądanie za pomocą CometBird

3 de sierpień de 2021
comet01

Potrzebujesz zsynchronizowanych zakładek i dobroci opartej na Firefoksie, gdziekolwiek jesteś? Teraz możesz mieć to, co najlepsze z obu, wbudowane w jedną przeglądarkę z CometBird.

Uwaga: Korzystanie z usługi internetowej CometMarks z innymi przeglądarkami wymaga osobnego pliku exe (link na dole artykułu).

Oto niektóre z preinstalowanych funkcji, które odróżniają CometBird od Firefoksa:

  • Szybka karta – kliknij dwukrotnie, aby zamknąć bieżącą kartę, kliknij dwukrotnie w otwartej części paska kart, aby otworzyć nową kartę i przycisk nowej karty.
  • Pobieranie wideo online — łatwe pobieranie wideo online z dowolnej witryny wideo.
  • Zakładki online – Synchronizacja zakładek w różnych przeglądarkach (wymaga wspomnianego wyżej pliku exe dla Internet Explorera itp.) i na różnych komputerach, łatwo zarządzaj zakładkami w dowolnym miejscu i czasie za pośrednictwem konta online.
  • Sprawdzanie aktualizacji oprogramowania — łatwe wyszukiwanie i aktualizowanie najnowszych wersji oprogramowania na komputerze oraz przeglądanie zalecanego oprogramowania.

Konfiguracja CometBird

Po pobraniu pliku instalacyjnego nadszedł czas, aby zacząć. Pamiętaj, że pokazana jest cała grupa zrzutów ekranu instalacji, dzięki czemu możesz zobaczyć, jakie opcje są dostępne podczas instalacji.

W tym momencie będziesz musiał wybrać „Niestandardowy”, jeśli chcesz dokonać spersonalizowanych wyborów podczas instalacji.

1628002927 305 Synchronizacja zakladek online i przegladanie za pomoca CometBird

1628002928 835 Synchronizacja zakladek online i przegladanie za pomoca CometBird

1628002928 226 Synchronizacja zakladek online i przegladanie za pomoca CometBird

1628002928 114 Synchronizacja zakladek online i przegladanie za pomoca CometBird


Jak widać, proces instalacji jest praktycznie identyczny z Firefoksem w dostępnych opcjach.

1628002928 757 Synchronizacja zakladek online i przegladanie za pomoca CometBird

1628002928 654 Synchronizacja zakladek online i przegladanie za pomoca CometBird

Po zakończeniu procesu instalacji pierwszą rzeczą, o którą zostaniesz zapytany, jest importowanie ustawień.

1628002928 153 Synchronizacja zakladek online i przegladanie za pomoca CometBird

Po podjęciu decyzji, jakie ustawienia importować (lub nie importować), okno główne i okno ustawień CometMarks (na zdjęciu poniżej) otworzą się w tym samym czasie. Możesz na chwilę zamknąć okno ustawień CometMarks, aby zapoznać się z przeglądarką i jej ustawieniami.

1628002929 549 Synchronizacja zakladek online i przegladanie za pomoca CometBird

Szybkie spojrzenie na okno opcji pokazuje konfigurację identyczną jak w Firefoksie.

1628002929 367 Synchronizacja zakladek online i przegladanie za pomoca CometBird

Tutaj rzeczy zaczynają wykazywać natychmiastową różnicę. CometBird instaluje pięć dodatków z przeglądarką podczas procesu instalacji. Zainstalowane dodatki to: BitComet Video Downloader, Ulepszenie interfejsu przeglądarki, CometMarks Bookmark Synchronizer, Ctrl-Tab i Software Update Checker.

Jako szybki test, aby sprawdzić, czy inne dodatki zainstalują się bez problemów, wybrano ChromaTabs Plus i Flagfox. Oba zostały zainstalowane bez problemów, a CometBird wydaje się być tak przyjazny dla dodatków i motywów jak Firefox.

1628002929 561 Synchronizacja zakladek online i przegladanie za pomoca CometBird


Patrząc na pasek menu CometBird, zauważysz dodatek, którego nie ma w Firefoksie… „Menu oprogramowania”. Wyświetli listę zalecanego oprogramowania, listę oprogramowania (i ich numery wersji), które jest w stanie rozpoznać jako już obecne na twoim komputerze (pokazywaną w sekcji „Zaktualizowane oprogramowanie”), a następnie boczne menu na dole dla „Wersje beta”.

1628002929 821 Synchronizacja zakladek online i przegladanie za pomoca CometBird

Pozostałe części paska menu są prawie takie same jak Firefox. Kiedy już miałeś okazję zapoznać się z CometBird, nadszedł czas, aby założyć konto synchronizacji online z CometMarks. Możesz uzyskać dostęp do menu CometMarks w dwóch miejscach… albo poprzez „Menu narzędzi” lub klikając prawym przyciskiem myszy przycisk CometMarks w prawym dolnym rogu przeglądarki (pomarańczowy kolor pokazuje, że jesteś aktywnie zalogowany na swoim koncie).

1628002929 666 Synchronizacja zakladek online i przegladanie za pomoca CometBird

Tutaj możesz zobaczyć przyciski „Tłumaczenie słów”, „Notatka CometMarks” i „Ustawienia CometMarks” wyświetlane jako aktywne. Po zalogowaniu nazwa Twojego konta użytkownika będzie również wyświetlana w prawym dolnym rogu.

1628002929 267 Synchronizacja zakladek online i przegladanie za pomoca CometBird

To jest okno ustawień do synchronizacji zakładek z kontem online. Jeśli nie masz konta, możesz kliknąć link „Utwórz konto”, aby rozpocząć.

1628002930 577 Synchronizacja zakladek online i przegladanie za pomoca CometBird

Jeśli zakładasz konto, jest to formularz i wymagane informacje. To wszystko jest bardzo proste, a konfiguracja zajmuje tylko chwilę.

Uwaga: Comet Passport nie przetworzy rejestracji konta, jeśli w którejkolwiek z informacji (np. nazwa użytkownika lub adres e-mail) w formularzu znajduje się myślnik. Podkreślenia działają jednak dobrze.

1628002930 388 Synchronizacja zakladek online i przegladanie za pomoca CometBird


Po skonfigurowaniu konta zobaczysz to w oknie przeglądarki pokazującym Twoje konto online. Pamiętaj, że wraz z zakładkami znajduje się również sekcja na notatki osobiste. Synchronizacja zakładek jest skonfigurowana tak, aby automatycznie synchronizować zakładki co pięć minut (bardzo dobrze!).

Uwaga: o czym należy pamiętać, jeśli spróbujesz użyć zakładek bezpośrednio z okna konta online. Pojedyncze zakładki otwierają się łatwo po dwukrotnym kliknięciu w nową kartę, ale zakładki wewnątrz folderów są niedostępne.

1628002930 674 Synchronizacja zakladek online i przegladanie za pomoca CometBird

Oto okno „CometMarks Note”, do którego można uzyskać dostęp, klikając zielony przycisk znacznika w prawym dolnym rogu przeglądarki.

1628002930 632 Synchronizacja zakladek online i przegladanie za pomoca CometBird

Jedną z korzyści płynących z używania CometBird jest również mniejszy wpływ na zasoby systemowe.

1628002930 727 Synchronizacja zakladek online i przegladanie za pomoca CometBird

Synchronizacja z innymi instalacjami CometBird

Więc masz CometBird skonfigurowany na swoim domowym komputerze, ale co z komputerem w pracy lub szkole? Żaden problem! Dostępna jest przenośna wersja CometBird, która działa jak przenośny Firefox. Po skonfigurowaniu wersji przenośnej (lub regularnej instalacji na innym komputerze) i przejściu do synchronizacji zakładek, jest to okno, które wyświetli się po zalogowaniu się na konto.

Masz trzy opcje: Aby scalić wszystkie zakładki (konto online i w przeglądarce), zastąp zakładki w przeglądarce zakładkami z konta online lub użyj zakładek w przeglądarce, aby zastąpić zakładki z konta online. Wybór jest dobry!

1628002930 267 Synchronizacja zakladek online i przegladanie za pomoca CometBird


Baw się i (spokojnie) ze zsynchronizowanymi zakładkami!

Spinki do mankietów

Uwaga: Obecna przenośna wersja CometBird jest o jedno wydanie za zwykłym plikiem instalacyjnym.

Pobierz CometBird (wersja 3.0.11)

Pobierz Portable CometBird (wersja 3.0.10)

CometMarks Login/Strona główna

Pobierz CometMarks dla innych przeglądarek

Czy ten post był pomocny?