Skip to content

Synchronizuj zaszyfrowane pliki z Dropbox i SecretSync

19 de lipiec de 2021
1626676915 banner1 1024x392 1

Przechowywanie w chmurze jest koniecznością dla każdego geeka, a Dropbox jest liderem dzięki swojej prostocie i przystępnym cenom. Dzięki SecretSync możesz w pełni korzystać z Dropbox bez rezygnacji z prywatności dzięki łatwemu szyfrowaniu poufnych dokumentów.

Chociaż Dropbox przechowuje Twoje pliki zaszyfrowane na swoich serwerach, użytkownicy nie mają dostępu do kluczy szyfrowania, a jeśli pliki są wymagane przez agencje rządowe, Dropbox ma możliwość odszyfrowania Twoich informacji i przekazania żądanych plików.

Aby chronić swoje pliki przed niechcianym dostępem, możesz użyć innego oprogramowania szyfrującego, takiego jak TrueCrypt, do zaszyfrowania plików przed ich zsynchronizowaniem z Dropbox, ale jest to proces ręczny, który nie byłby idealny. SecretSync automatyzuje proces i chroni Twoje dokumenty poprzez lokalne szyfrowanie plików przed ich synchronizacją z Dropbox.

Co będziesz potrzebował

Aby rozpocząć synchronizację zaszyfrowanych plików, potrzebujesz następującego oprogramowania.

Prawdopodobnie masz już konto w Dropbox, ale jeśli nie wejdziesz na ich stronę i nie poprosisz o darmowe konto i zainstalujesz oprogramowanie.

1626676914 621 Synchronizuj zaszyfrowane pliki z Dropbox i SecretSync


Będziesz także potrzebować Javy zainstalowanej na twoim komputerze, ponieważ SecretSync używa Javy do szyfrowania twoich plików.

1626676914 897 Synchronizuj zaszyfrowane pliki z Dropbox i SecretSync

Na koniec musisz poprosić o pobranie z SecretSync, gdy oprogramowanie jest w wersji beta.

Uwaga: Obecnie SecretSync działa tylko w systemie Windows, ale wersje OS X i Linux będą dostępne wkrótce.

1626676914 403 Synchronizuj zaszyfrowane pliki z Dropbox i SecretSync

Zainstaluj SecretSync

Po pobraniu wszystkiego upewnij się, że masz zainstalowane Dropbox i Java, a następnie zainstaluj SecretSync.

Na pierwszym komputerze będziesz musiał utworzyć nowe konto SecretSync. Jest to wymagane, ponieważ SecretSync będzie przechowywać Twoje klucze szyfrowania, podczas gdy Dropbox będzie przechowywać Twoje pliki. Ta separacja zapewnia bezpieczeństwo zarówno kluczy, jak i plików. Utwórz konto na pierwszym komputerze i przy kolejnych instalacjach podasz swoje dane uwierzytelniające.

1626676914 405 Synchronizuj zaszyfrowane pliki z Dropbox i SecretSync

Aby dodatkowo chronić swoje pliki, możesz podać hasło, które będzie używane jako dodatek do klucza szyfrowania zapewnianego przez SecretSync. Tego hasła nie można odzyskać, więc jeśli je zgubisz, odzyskanie plików może nie być możliwe.

1626676914 618 Synchronizuj zaszyfrowane pliki z Dropbox i SecretSync


Wprowadź swoją lokalizację Dropbox, aby można było utworzyć prawidłowe skróty.

1626676914 483 Synchronizuj zaszyfrowane pliki z Dropbox i SecretSync

Otóż ​​to. SecretSync utworzy nowy folder w folderze użytkownika, a także skróty w folderze Dropbox.

1626676914 793 Synchronizuj zaszyfrowane pliki z Dropbox i SecretSync

Domyślnie będziesz mieć plik README.txt w zaszyfrowanym folderze. Aby sprawdzić, czy pliki są szyfrowane, otwórz plik README.txt bezpośrednio z folderu SecretSync (po lewej), a także otwórz go z folderu Dropbox.SecretSync_tunnel_Root (po prawej). Poniżej możesz zobaczyć, że plik synchronizowany z Dropbox jest całkowicie nieczytelny, ponieważ jest zaszyfrowany.

1626676915 892 Synchronizuj zaszyfrowane pliki z Dropbox i SecretSync

Synchronizuj zaszyfrowane pliki

Na wszystkich komputerach, na których potrzebujesz swoich plików, wystarczy zainstalować Dropbox, Java i SecretSync. Tym razem, gdy instalujesz SecretSync, po prostu podaj poświadczenia konta i hasło.

1626676915 447 Synchronizuj zaszyfrowane pliki z Dropbox i SecretSync

Pliki zostaną automatycznie odszyfrowane w folderze SecretSync. Wszelkie pliki, które chcesz zaszyfrować i zsynchronizować, po prostu przeciągnij i upuść je do folderu SecretSync, tak jak w przypadku folderu Dropbox.

Tajna synchronizacja

Czy ten post był pomocny?