Skip to content

Sześć alternatywnych sposobów dostępu do preferencji systemowych na komputerze Mac

9 de lipiec de 2021
img 588f9519e3229 1024x483 1

Preferencje systemowe to miejsce, w którym użytkownicy komputerów Mac mogą wprowadzać zmiany w systemie operacyjnym, dostosowywać sprzęt i konfigurować funkcje, takie jak Siri i Kontrola rodzicielska. Większość osób uzyskuje dostęp do Preferencji systemowych, klikając je w Docku. Ale istnieje co najmniej sześć innych sposobów uzyskania dostępu do Preferencji systemowych.

Niektóre z tych metod umożliwiają dostęp do wszystkich Preferencji systemowych, a niektóre pozwalają wybrać dokładnie tę, której szukasz. Jednak gdy się ich nauczysz, zaoszczędzą ci trochę czasu tu i tam, co sumuje się na dłuższą metę.

Otwórz je z menu Apple

Jeśli nie zauważyłeś, po kliknięciu menu Apple w lewym górnym rogu znajduje się skrót do Preferencji systemowych tuż pod tym Macem.

1625841455 60 Szesc alternatywnych sposobow dostepu do preferencji systemowych na komputerze Mac

Jeśli masz już Preferencje systemowe w Docku, jest to dodatkowe kliknięcie, ale jeśli Twój Dock jest przeciążony ikonami, jest to fajna alternatywa, która pozwala całkowicie usunąć ikonę Docka Preferencji systemowych.

Kliknij prawym przyciskiem myszy dowolne ustawienie z Docka

Jeśli zachowasz ikonę dokowania, nie musisz nawet w ogóle otwierać Preferencji systemowych. Kliknij i przytrzymaj ikonę Docka, aby zobaczyć listę wszystkiego.

Szesc alternatywnych sposobow dostepu do preferencji systemowych na komputerze Mac


Stamtąd możesz przejść bezpośrednio do wybranego panelu preferencji.

Użyj Spotlight, aby uzyskać dostęp do AnySetting

Nie jesteś fanem myszy? Zamiast tego użyj Spotlight. Po prostu naciśnij Command + Space i wpisz nazwę szukanego ustawienia, a pojawi się ono w wynikach wyszukiwania.

1625841455 861 Szesc alternatywnych sposobow dostepu do preferencji systemowych na komputerze Mac

Uwaga: jeśli nie widzisz żadnych Preferencji systemowych, być może wyłączyłeś ich wyświetlanie w wynikach wyszukiwania Spotlight i musisz je ponownie włączyć, aby ta metoda działała.

1625841456 48 Szesc alternatywnych sposobow dostepu do preferencji systemowych na komputerze Mac

Wyszukaj zapomniane ustawienia

Jeśli zapomniałeś dokładnie, gdzie znajduje się określone ustawienie, możesz użyć okienka wyszukiwania w prawym górnym rogu, aby znaleźć miejsce, w którym się ono ukrywa. Podczas wpisywania wyszukiwanego hasła będą wyświetlane sugestie z ich lokalizacją podświetloną na biało.

1625841456 432 Szesc alternatywnych sposobow dostepu do preferencji systemowych na komputerze Mac

Użyj przycisku Pokaż wszystko lub menu Widok

Na koniec, jeśli masz już otwarte Preferencje systemowe i uzyskujesz dostęp do jednego konkretnego panelu preferencji, kliknij przycisk Pokaż wszystko na pasku narzędzi, aby powrócić do panelu głównego. Możesz to również osiągnąć za pomocą skrótu klawiaturowego Command + L.

Jeśli jednak nie chcesz wracać do głównego panelu, kliknij i przytrzymaj przycisk Pokaż wszystko. Preferencje systemowe są wyświetlane jako lista, a następnie po prostu przewiń do żądanego okienka.

1625841456 457 Szesc alternatywnych sposobow dostepu do preferencji systemowych na komputerze Mac


Możesz też zrobić to samo z menu Widok preferencji systemowych.

1625841456 30 Szesc alternatywnych sposobow dostepu do preferencji systemowych na komputerze Mac

Nie będziesz używać tych metod, aby uzyskać dostęp do Preferencji systemowych przez cały czas, ale dobrze jest wiedzieć, jak z nich korzystać od czasu do czasu, ponieważ wymaga tego sytuacja.

Czy ten post był pomocny?